Підозрюваний у вбивстві Фаріон не хоче на волю

Вячеслав Зінченко заявив, що боїться за своє життя і сам просив подовжити йому запобіжний захід.

Галицький районний суд міста Львів продовжив термін досудового розслідування у справі вбивства громадської діячки Ірини Фаріон до 26 січня 2025 року. Про це повідомило Еспресо Захід у четвер, 19 вересня.

"Прокурор Бабій попросив продовжити строк досудового розслідування, який закінчується 26 вересня до 26 січня 2025 року. Сторона обвинувачення пояснила, що не завершили двомісячне досудове засідання з обʼєктивних причин і є потреби призначити додаткові експертизи, щоб дослідити докази. Ці експертизи можуть виконати  у жовтні-листопаді", – йдеться у повідомленні.

У свою чергу підозрюваний у вбивстві Вячеслав Зінченко заявив, що боїться за своє життя та сам просив подовжити йому запобіжний захід.

"Я наголошую на тому, щоб мене залишили на тому місці, де я зараз знаходжусь. Я вважаю, що моєму життю загрожує небезпека. Так що знайте, якщо зі мною щось станеться: я себе вбивати не збираюсь", – сказав він у приміщенні суду.

Зінченко уточнив, що небезпека йому може загрожувати від російських спецслужб і радикально налаштованих осіб.

В результаті суд продовжив запобіжний захід підозрюваному у вигляді перебування під вартою без права на заставу ще 60 діб – до 17 листопада включно.

Нагадаємо, 19 липня у Львові було вбито Ірину Фаріон. За тиждень правоохоронці затримали нападника. Ним виявився 18-річний В'ячеслав Зінченко з Дніпра. У той же день суд у Львові обрав підозрюваному запобіжний захід у вигляді утримання під вартою без можливості внесення застави.

ДО РЕЧІ

Петиція щодо присвоєння Ірині Фаріон звання Героя України (посмертно) буде розглянута на засіданні нагородної комісії Міністерства освіти і науки України вже у цьому місяці. Необхідну кількість підписів вона набрала ще 5 вересня.

Про це йдеться у офіційной відповіді на петицію прем'єр-міністра України Дениса Шмигаля.

У своїй відповіді він зазначив, що звання "Герой України" присвоюють громадянам, які здійснили визначний геройський вчинок або визначне трудове досягнення. Однак прем'єр-міністр України зауважив, що висувати людину на присвоєння цього звання, у тому числі посмертно, мають за місцем роботи. Він нагадав, що це було раніше затверджено Указом президента "Про звання Герой України".

Однак також відомо, що органи державної влади, зокрема Міністерство освіти і науки України, можуть надсилати відповідні подання президентові. Голова держави має повноваження присвоїти звання Героя України власним указом.

Шмигаль додав, що цю пропозицію буде розглянуто у вересні на засіданні нагородної комісії Міністерства освіти і науки України.

Недостаточно прав для комментирования. Выполните вход на сайт

Please publish modules in offcanvas position.