Оголошено примусову евакуацію дітей в 44 населених пунктах на Запоріжжі та Дніпропетровщині

Вивезуть більше 3 тисяч дітей разом із батьками.

Через ускладнення безпекової ситуації Координаційний штаб з питань евакуації ухвалив рішення про примусову евакуацію більш як 3 тисяч дітей разом із батьками з 44 прифронтових населених пунктів Запорізької та Дніпропетровської областей. Про це повідомив віцепрем’єр-міністр з відновлення України – міністр розвитку громад та територій України Олексій Кулеба.

У Запорізькій області планують евакуювати 651 дитину з чотирьох населених пунктів двох громад. У Дніпропетровській області рішення стосується 2 463 дітей із 40 населених пунктів п’яти громад.

Окремо на засіданні штабу розглянули ситуацію в Чернігівській області. Там 30 грудня обов’язкову евакуацію оголосили у 14 населених пунктах. У трьох із них евакуацію вже завершили, ще в одинадцяти вона триває.

За словами Кулеби, ключовим завданням залишається координація дій між регіонами, які приймають евакуйованих, та забезпечення належних умов проживання для родин з дітьми.

Загалом з 1 червня з прифронтових територій до більш безпечних областей евакуювали близько 150 тисяч людей. Серед них — майже 18 тисяч дітей і понад 5 тисяч осіб з обмеженою мобільністю.

Для організації евакуації та подальшої допомоги працюють 17 транзитних центрів. Там евакуйовані можуть отримати гуманітарну, медичну, психологічну, юридичну та соціальну підтримку, допомогу з відновленням документів, оформленням виплат і соціальних послуг, а також фінансову допомогу від держави та партнерських гуманітарних організацій.

У місцях тимчасового проживання внутрішньо переміщених осіб підготовлено понад 80 тисяч місць, що дає змогу забезпечити евакуйованих необхідними умовами після прибуття.

Недостаточно прав для комментирования. Выполните вход на сайт

Please publish modules in offcanvas position.