Перспективи оформлення медичної ліцензії та створення лабораторії

Рейтинг:  0 / 5

Звезда не активнаЗвезда не активнаЗвезда не активнаЗвезда не активнаЗвезда не активна
 

Діагностика — важлива складова частина лікарської сфери. На щастя, зараз вже немає державної монополії в цій сфері.

Кожен підприємець, в якого є медична ліцензія та документальне підтвердження дотримання певних умов, може зайнятися цим бізнесом. 

Для того, щоб створити власну медлабораторію, треба мати відповідну кваліфікацію та стартовий капітал для закупівлі необхідного обладнання, а також вирішення питання із приміщенням.

Причини отримати ліцензію та відкрити лабораторію

Інвестиції у розбудову діагностичного закладу вище за витрати на звичайні лікарські кабінети, але й можливостей дана сфера відкриває набагато більше.

Передусім, варто зазначити наступне:

  • Цільова аудиторія даних медзакладів — не лише пацієнти, а медцентри і клініки;
  • Висока ймовірність залучення інвестицій, зокрема іноземних, у разі проведення специфічних аналізів;
  • Менша конкуренція.

Сьогодні дійсно основними гравцями стають декілька великих мереж, в той час як дрібних приватних лабораторій практично не існує. Тому в умовах вільного ринку нові учасники мають можливість зайняти свою нішу.

Профіль роботи лабораторії та отримання ліцензії

Основні напрямки досліджень, які можуть проводитися:

  • загальноклінічні, бактеріологічні, токсикологічні аналізи;
  • біохімічні обстеження;
  • гематологічні проби;
  • імунологічна та паразитологічна діагностика.

Краще починати з кількох основних напрямків, в подальшому розширюючи сферу послуг з урахуванням тенденцій сучасного ринку та динаміки галузі. Більш вузький спектр аналізів спростить ліцензійні вимоги до матеріально-технічної бази і при цьому зменшить розмір стартового капіталу.

Ліцензування лабораторної діяльності

Що стосується ліцензування медичної діяльності у цій сфері, варто зауважити, що вимоги залежать від переліку послуг, які надаються.

Наприклад, дослідження полімерної ланцюгової реакції потребує закупівлі специфічного обладнання та відображення цього в описі матеріально-технічної бази, в той самий час як імуноферментні аналізи зумовлюють значну кількість технічних вимог до приміщення.

Співробітниками діагностичного кабінету мають бути спеціалісти, компетенція яких підтверджується наявністю дипломів та сертифікатів за спеціальностями хіміко-біологічного напряму: «Бактеріологія», «Біологія», «Генетика лабораторна», «Клінічна біохімія», «Клінічна лабораторна діагностика», «Лабораторна імунологія», «Мікробіологія та вірусологія» Ця інформація теж надається разом із заявою на отримання дозвільного документу.

Комментарии

0 # Ваня 13.06.2019 15:40
К сожалению нэма не только державнои монополии на дигностику, а и самои державнои диагностики
Ответить

Оставить комментарий

Защитный код Обновить

Please publish modules in offcanvas position.