Діагностика — важлива складова частина лікарської сфери. На щастя, зараз вже немає державної монополії в цій сфері.
Кожен підприємець, в якого є медична ліцензія та документальне підтвердження дотримання певних умов, може зайнятися цим бізнесом.
Для того, щоб створити власну медлабораторію, треба мати відповідну кваліфікацію та стартовий капітал для закупівлі необхідного обладнання, а також вирішення питання із приміщенням.
Причини отримати ліцензію та відкрити лабораторію
Інвестиції у розбудову діагностичного закладу вище за витрати на звичайні лікарські кабінети, але й можливостей дана сфера відкриває набагато більше.
Передусім, варто зазначити наступне:
- Цільова аудиторія даних медзакладів — не лише пацієнти, а медцентри і клініки;
- Висока ймовірність залучення інвестицій, зокрема іноземних, у разі проведення специфічних аналізів;
- Менша конкуренція.
Сьогодні дійсно основними гравцями стають декілька великих мереж, в той час як дрібних приватних лабораторій практично не існує. Тому в умовах вільного ринку нові учасники мають можливість зайняти свою нішу.
Профіль роботи лабораторії та отримання ліцензії
Основні напрямки досліджень, які можуть проводитися:
- загальноклінічні, бактеріологічні, токсикологічні аналізи;
- біохімічні обстеження;
- гематологічні проби;
- імунологічна та паразитологічна діагностика.
Краще починати з кількох основних напрямків, в подальшому розширюючи сферу послуг з урахуванням тенденцій сучасного ринку та динаміки галузі. Більш вузький спектр аналізів спростить ліцензійні вимоги до матеріально-технічної бази і при цьому зменшить розмір стартового капіталу.
Ліцензування лабораторної діяльності
Що стосується ліцензування медичної діяльності у цій сфері, варто зауважити, що вимоги залежать від переліку послуг, які надаються.
Наприклад, дослідження полімерної ланцюгової реакції потребує закупівлі специфічного обладнання та відображення цього в описі матеріально-технічної бази, в той самий час як імуноферментні аналізи зумовлюють значну кількість технічних вимог до приміщення.
Співробітниками діагностичного кабінету мають бути спеціалісти, компетенція яких підтверджується наявністю дипломів та сертифікатів за спеціальностями хіміко-біологічного напряму: «Бактеріологія», «Біологія», «Генетика лабораторна», «Клінічна біохімія», «Клінічна лабораторна діагностика», «Лабораторна імунологія», «Мікробіологія та вірусологія» Ця інформація теж надається разом із заявою на отримання дозвільного документу.