Лікар розповіла про найпоширеніший тип головного болю

Він виникає на фоні стресу.

Головний біль – поширене явище, з яким стикається практично кожен. Цей малоприємний симптом може бути викликаний різними причинами, включаючи стрес та перевтому. Існує декілька видів головного болю, найпоширеніший тип - головний біль напруги. Невролог Катерина Чеха розповіла, чому виникає ГБН та як його розпізнати.

За словами фахівця, головний біль напруги або тензорний головний біль зустрічається частіше навіть за мігрень. За статистикою, з ГБН хоча б раз у житті стикається практично кожна людина, включаючи дітей та підлітків.

"ГБН часто виникає на тлі перевтоми, стресу, негативних емоцій. Може супроводжуватися напругою м'язів шиї та голови, порушеннями сну, тривогою та іншими симптомами. І це зрозуміло. Спазм м'язів – це природна реакція на стрес, коли у крові підвищується рівень кортизолу та адреналіну", - пояснила лікар в Instagram.

Як розпізнати головний біль напруги (ГБН)?

  • Триває від 30 хвилин до семи днів.
  • Біль зазвичай із двох сторін, поширюється на всю голову. Багато хто його описує як "стискаючий обруч навколо голови", що давить на лоб і очі.
  • Біль помірний за інтенсивністю (до 5 балів за шкалою ВАШ – на фото нижче). Його можна терпіти і він не посилюється при звичайній фізичній активності.
  • Як правило, не супроводжується нудотою або блюванням.
  • Може супроводжуватися чутливістю до світла та звуків.

Головний біль напруги може бути епізодичним або хронічним. Хронічний – коли болить більше 15 днів на місяць.

Діагностика ГБН є клінічною, тобто лікар ставить цей діагноз, ґрунтуючись на вивченні скарг, історії хвороби пацієнта, його симптомів, даних загального та неврологічного обстеження.

Також можуть знадобитися додаткові обстеження у вигляді КТ, МРТ, рентгена пазух носа, дослідження крові, якщо є насторожуючі ознаки щодо вторинної причини головного болю.

Недостаточно прав для комментирования. Выполните вход на сайт

Please publish modules in offcanvas position.