9 найпоширеніших міфів про колаген

9 найпоширеніших міфів про колаген

Колаген є одним з найбільш досліджених компонентів у косметичній та медичній промисловості. Він використовується як основний інгредієнт у засобах для догляду за шкірою, а також дуже часто можна зустріти харчові добавки з колагеном від різних виробників.

Шалена популярність цього білку сформувала навколо нього чимало міфів та хибних суджень. Сьогодні ми розглянемо найпоширеніші з них та розвінчаємо неправдиву інформацію.

Міф № 1. Колаген може повністю відновити здоров’я суглобів

Так, колаген і справді може впливати на здоров’я суглобів. Втім гарантувати повне відновлення він не здатен, оскільки кожна ситуація є індивідуальною. Процес відновлення залежить від початкового стану суглобів та інших факторів.

Міф № 2. Всі добавки з колагеном мають однакову ефективність

Насправді результативність будь-яких харчових добавок залежить від багатьох факторів: джерела, якості сировини, способу виробництва. Тому, обираючи біологічно активну добавку, варто надавати перевагу перевіреним брендам на кшталт Neocell, який має чудову репутацію у світі БАДів.

Міф № 3. Колаген дає миттєвий результат

Чомусь існує хибна думка, що вживання колагенових добавок сприяє миттєвому покращенню стану шкіри. Так, колаген справді здатен змінювати тканини, але це результат довготривалого процесу. Тож тільки регулярне та тривале споживання колагену разом із веденням здорового способу життя дозволяє покращити еластичність шкіри та зменшити появу зморшок.

Міф № 4. Всі форми колагену мають однакову ефективність

Загалом від форми колагенової добавки залежить лише швидкість поглинання основної речовини. Наприклад, колаген у вигляді порошку, на відміну від капсул, поглинається організмом швидше. Але варто обирати ту форму колагену, яку зручно вживати саме вам.

Міф № 5. Перевищення дози вживання покращує кінцевий результат

Кожна людина має індивідуальні потреби в організмі. Перевищення дози може бути недоцільним та навпаки матиме негативний вплив на організм. Не варто забувати, що рекомендовані дози колагену в першу чергу базуються на дослідженнях та різних випробуваннях, саме тому їм можна довіряти та слід дотримуватись.

Міф № 6. Вживати колаген без обмежень можна кожному

Попри те, що така добавка вважається безпечною для багатьох людей, деякі з них можуть бути більш чутливими до колагену. Наприклад, люди можуть мати індивідуальну непереносимість продукту. Також рекомендовано обмежити вживання подібних харчових добавок жінкам під час вагітності та лактації.

Міф № 7. Колаген максимально корисний для здоров’я

І справді, колаген має позитивний вплив на здоров’я: в тому числі він корисний для шкіри, суглобів та волосся. Втім результат від вживання харчових добавок насамперед залежить від особистих факторів та індивідуальних реакцій. Такі засоби не є панацеєю від всіх проблем, тому не варто забувати й про дотримання здорового способу життя.

Міф № 8. Колаген підходить кожному

Загалом колаген і справді корисний для кожного. Молоді він важливий для підтримки здоров’я шкіри та суглобів, а у старших вікових групах він є незамінним, оскільки із часом наш організм перестає самостійно виробляти його у необхідній кількості. Втім рекомендації щодо споживання харчових добавок з колагеном залежать від конкретної ситуації, а їх призначення має контролювати лікар.

Міф № 9. Колагенові добавки є заміною збалансованій дієті

Попри всю користь колагенових добавок, вони не можуть замінити собою різноманітне харчування. Колаген — це лише одна з важливих поживних речовин, а наш організм має потреби у великій кількості різноманітних корисних нутрієнтів. Саме тому варто забезпечити повноцінне харчування, яке буде включати фрукти, овочі, білкові продукти, злаки тощо.

Харчові добавки з колагеном і справді мають великий позитивний вплив на наше здоров’я, оскільки із часом синтез білка в організмі значно сповільнюється. Через це виникають проблеми із суглобами, втрачається пружність шкіри та з’являються перші ознаки старіння. Втім не варто забувати, що велике значення має й дотримання активного способу життя, збалансована дієта та оптимальне співвідношення активності й відпочинку. Вживати харчові добавки варто краще після консультації з лікарем. Обирайте лише перевірені бренди та чітко дотримуйтесь вказаного дозування.

Недостаточно прав для комментирования. Выполните вход на сайт

Please publish modules in offcanvas position.