Популярний замінник цукру віднесли до продуктів, що можуть провокувати рак

Він є в Coca-Cola і жувальних гумках.

Один з найпопулярніших штучних цукрозамінників незабаром може бути оголошений ймовірним канцерогеном.

Про це йдеться у публікації видання Jerusalem Post.

Йдеться про аспартам, який вважається одним із найпопулярніших штучних замінників цукру. Речовина може бути оголошена можливим канцерогеном Всесвітньою організацією охорони здоров'я.

Аспартам використовується в дієтичних продуктах Coca-Cola та жувальних гумках. У статусі можливого канцерогену його можуть додати до списку Міжнародного агентства з вивчення раку.

З 1981 року експерти на чолі із ВООЗ заявляють, що вживання аспартаму у певних межах безпечне. Наприклад, дорослій людині вагою 60 кг доведеться випивати від 12 до 36 банок дієтичного газування щодня, щоб опинитися у групі ризику.

Якщо такий популярний підсолоджувач включать до списку можливих канцерогенів - це змусить вчених проводити додаткові дослідження, після яких агентства, споживачі та виробники зможуть зробити чіткіші висновки.

Рішення IARC (агентство з вивчення раку), у свою чергу, критикували за те, що вони породжують зайву тривогу через аспартам, адже уникати вживання певних речовин не так просто. Виробники вже повідомили про "серйозні побоювання з приводу перевірки експертів", адже вона може ввести споживачів в оману, змушуючи їх споживати більше цукру і наражати на небезпеку своє здоров'я.

Джерело: "Апострф"

Недостаточно прав для комментирования. Выполните вход на сайт

Please publish modules in offcanvas position.