Маленькі містечка на сході можуть зникнути

За півтора року повномасштабної війни росії проти України окупанти встигли зруйнувати значну частину великих і маленьких міст на сході України. Бахмут, Сєвєродонецьк, Святогірськ, Маріуполь — усі ці та багато інших міст зруйновані до невпізнання.

Чи будуть вони відбудовані, чи повернуться туди люди? Про це – у матеріалі видання "Свої".

Маленькі містечка та селища на сході України можуть зникнути з мапи й залишитися безлюдними, якщо про них не кричати вже зараз. Бо більшість деокупованих населених пунктів та тих, які знаходяться близько до лінії фронту, зруйновані майже повністю, а людям нікуди повертатися.

Такою думкою в інтерв'ю для YouTube-каналу Свої поділилася письменниця Вікторія Амеліна, яка у 2021 році започаткувала "Нью-Йоркський Літературний Фестиваль" у маленькому містечку Нью-Йорк, що на лінії зіткнення.

"Маленькі селища, маленькі містечка справді зникають і можуть зникнути. Ти приїжджаєш і бачиш, що селище абсолютно зруйноване, ти зустрічаєш кількох селян, які все одно намагалися весною посадити город. І ти розумієш, що це якась нескінченна надія. Як відчай буває без дна, то це надія без дна. Тому що ти бачиш, що це згарище, що це просто руїни. На городі  міни, але вони навіть довкола цих мін все одно не копають цей город", — каже письменниця.

Зокрема, й селище Нью-Йорк, де проходив літературний фестиваль, майже зруйноване. Але письменниця переконана, що можна знищити будівлі, але не селище.

"Ті місця, які промарковані культурою, наприклад, той самий Бахмут або Маріуполь, не можуть зникнути зовсім. Або Нью-Йорк через те, що він промаркований таким чином культурно. Мені здається, що люди будуть готові туди повертатися", — поділилася думкою Вікторія Амеліна.

Дивіться повне відео:

Недостаточно прав для комментирования. Выполните вход на сайт

Please publish modules in offcanvas position.