Між життям і смертю. Надія, віра, вдячність

Я не журналіст, і не претендую на оцінку посту. Пишу, тому що потребую бути почутою. Почутою спільнотою міста, песимістами, оптимістами, “шиплячими з кущів” та розумними і відповідальними.

Так сталося, що я опинилась у лікарні, не впоралася сама з “модною” хворобою. Чесно кажучи, вражена. Звісно, я не знаю, як працюють в інших лікарнях міста, про це скажете ви, якщо були пацієнтом. На третьому поверсі ковідного відділення працюють 22 жіночки молодшого персоналу - 4 зміни, не завжди у повномі складі, бо теж хворіють. Але браку догляду, лікування ви не помітите. Дівчата “шуршать” відповідально, вчасно. І якщо щось трохи затримується, то навіть ніяково обурюватися.

З 01.09.20 лише через цей поверх пройшло понад 1200 врятованих життів. Тільки подумайте! 23 ( разом з лікарем-пульмонологом, вона же зав відділенням) працівника і більш 1200 пацієнтів за вісім місяців. Я розумію небайдужість мешканців Краматорська: “ Клуб Підприємців Краматорська” - це гарячі обіди персоналу, допомога з тим, чого не вистачало госпіталю у вересні 2020; це перші видшиті неодноразові захисні костюми для дитячого інфекційного відділення; “Асоціація Жінок “ПАНІ” - це перші, видшиті рік тому, комбінезони за європейськими лекалами (дівчата шиють їх і зараз) та пральні машини. І зараз я бачу в роботі ці захисні костюми, розумію, що все не даремно!

Звісно, спільна робота об'єднує людей і додає колективної відповідальності. Але, це неможливо без лікарки-менеджерки, яка кожної хвилини приймає на себе виклики, несе цю відповідальність. Це завідуюча терапевтичним відділенням №1, Вікторія Нікуліна.

До речі, про питання безкоштовної медицини. Є кисень, необхідні ліки, дворазове смачне гаряче харчування, аналітична лабораторія,узі, кт, рентген.

Але ваші близькі потребують турботи і від вас! З 9.00-11.00, з 17.00-19.00 - передачі, смс,підтримуючі фото, відео в вайбері і таке ін. Тимчасово вони не з вами , але прояви уваги так важливі в нашому житті.

Ось такий сьогодні погляд пацієнта.

Сьогодні ковідні хворі є в усіх лікарнях: кардіологія, травматологія, неврологія, лор- відділення, ожогове, дитячі… І цих хворих не потягнуть до ковідного госпіталю, а будуть працювати в своїх відділеннях за двома діагнозами. Складно, відповідально, але коли настає критична мить найвідповідальніше відділення анастезіології (в данному випадку реанімація) під керівництвом Костянтина Маслова.

Звертаючись до спільноти міста, прошу з повагою і вдячністю відноситися до лікарів та медпрацівників не тільки в професійні свята, а і кожного дня, при кожної зустрічі. Це дійсно командна робота за життя кожного пацієнта.

Світлана Чепелева

Оставить комментарий

Защитный код Обновить

Please publish modules in offcanvas position.