З давніх-давен люди почали коптити м'ясо свійських та диких тварин. Але любов до вживання цих продуктів у споживачів не зникла і сьогодні.
Багато хто оцінив їх доступність у будь-яку пору року, тривалий термін зберігання та аромат, що викликає апетит. Копчення не є складною процедурою в кулінарії, але для даної консервації необхідно мати невелику коптильню.
Продукт обробляється димом для досягнення потрібних смакових якостей, але й для антибактеріального та антиокислювального ефекту. В результаті копчене м'ясо отримує приємний ароматний смак та золотисто-коричневий колір.
Різновиди продукції
Коптити можна всі частини туші свинини, баранини, яловичини, а саме:
- ● окіст;
- ● лопатку;
- ● корейку;
- ● реберні частини.
Також широко поширене приготування курячих тушок, ковбаси, сала та рулетів.
Якість, смак і аромат продуктів залежать від деревини. Найкраще використовувати тирсу плодових дерев, таких як груша, вишня, абрикос або яблуко. Також можна коптити під димом деревини осики, дуба, вільхи та бука. А ось хвойні породи для цього непридатні.
Незабутній аромат і насичений колір отримає м'ясо, що оброблювалось в диму ялівцю. Застосовувати дрова та тирсу для копчення необхідно середнього просушування.
Як готують за допомогою диму
Гаряче копчення є швидким способом приготування м'яса. Перед обробкою продукт натирається сіллю та спеціями, ставиться у холодне місце мінімум на 4 год, а потім у коптильню. Там він обробляється димом при температурі 30–50 °C протягом 12–48 год. М’ясо ретельно просочується жиром і не зневоднюється.
Холодне копчення триває від двох до семи діб. М'ясо обдається димом при температурі до 25 градусів. При даному виді копчення продукти зневоднюються, але зберігають жирову частку.
Копчене м'ясо в кулінарії використовується як самостійна страва у вигляді нарізок. Також застосовується як компонент у приготуванні солянки, різноманітних супів, пирогів, салатів та закусок.
Корисні якості
Серед них треба відмітити:
- 1. Багатий вітамінно-мінеральний склад. Через велику кількість білка м'ясо відноситься до категорії важливих продуктів харчування для нормальної життєдіяльності організму.
- 2. Харчову цінність. Періодичне вживання відновлює енергетичний баланс організму, надає сил, підіймає емоційний стан у позитивний бік та навіть запобігає розвитку депресії.
- 3. Смакові якості. Хто б що не казав, а копчена грудинка чи окіст — це дуже смачно.
Однак в процесі такого приготування м'ясо набирає в себе багато канцерогенів. Тому вживання даного продукту рекомендується звести до мінімуму, зробивши його смачним доповненням до святкового столу або трапези у вихідний день.. Також існують медичні протипоказання.
Джерело: сайт dymne.com.ua