NASA успішно запустило місію Artemis 1 до Місяця

Місія Artemis 1 – перша спроба підготовки пілотованого польоту на Місяць вперше з місій Apollo наприкінці 1960-х – на початку 1970-х.

NASA 16 листопада успішно запустило місію Artemis 1 до Місяця. Ракета Space Launch System (SLS) та корабель Orion стартували о 8:47 за Києвом з космічного центру Кеннеді на мисі Канаверал.

Попередні дві спроби запуску у серпні та вересні довелося переносити через проблеми з протіканням клапанів у паливопроводі. Хоча в середу інженери NASA зафіксували так ж проблему за три години до запуску, її вдалося вчасно ліквідувати.

Попри те, що на борту немає людей, Оріон перевозить імітацію екіпажу з трьох манекенів з датчиками для вимірювання рівня радіації та іншого впливу, який відчували б астронавти в реальному житті.

Програма Artemis спрямована на повернення астронавтів на Місяць вже у 2025 році після п’ятидесятилітньої перерви. Дванадцять астронавтів ходили по Місяцю під час шести пілотованих місій "Аполлон", які висаджувалися з 1969 по 1972 роки. Це були єдині космічні польоти, які поки що дозволили відправити людей на поверхню Місяця.

***

NASA привлечет SpaceX к высадке на Луну в рамках программы Artemis, сообщает Space.com.

15 ноября NASA официально объявило об участии Starship в доставке астронавтов на поверхность Луны в рамках миссии Artemis 4, которая запланирована на 2027 год. Starship также должна высадить первую пилотируемую миссию на Луну в 2025 году.

Основатель и генеральный директор SpaceX Илон Маск обрадовался новости: "Очень благодарен, SpaceX не подведет NASA!". 

Недостаточно прав для комментирования. Выполните вход на сайт

Please publish modules in offcanvas position.