Британія передала Україні далекобійні ракети - ЗМІ

Ракета Storm Shadow здатна вражати цілі на відстані трохи більше 250 кілометрів.

Великобританія передала Україні певну кількість далекобійних крилатих ракет Storm Shadow, посиливши ЗСУ напередодні очікуваного контрнаступу проти військ Росії. Про це повідомив телеканал CNN з посиланням на джерела у четвер, 11 травня.

Storm Shadow – це малопомітна крилата ракета великої дальності, спільно розроблена Великобританією та Францією, яка зазвичай запускається з повітря. Вона здатна вражати цілі на відстані трохи більше 250 кілометрів і зовсім мало поступається у цьому компоненті американським ракетам класу "земля-земля" ATACMS, про які Україна давно просила.

Західний чиновник повідомив телеканалу, що Великобританія отримала від українського уряду запевнення, що ці ракети будуть використовуватися тільки на суверенній території України, а не на території Росії.

Ракета "змінює правила гри з погляду дальності", сказав CNN високопоставлений військовий представник США. Київ отримує можливості, про які він просив із самого початку війни. Наразі максимальна дальність дії зброї, наданої США для України, становить близько 80 кілометрів.

storm2

Крилата ракета повітряного базування SCALP, вона ж Storm Shadow, ілюстративне фото з відкритих джерел

Розгортання ракет відбувається в той час, коли українські сили готуються розпочати контрнаступ, спрямований на звільнення території, що утримується Кремлем, у східній та південній частинах країни.

Недостаточно прав для комментирования. Выполните вход на сайт

Please publish modules in offcanvas position.