У Татарстані студентів коледжу примусово залучають до збирання «шахедів»

За незгоду - просять на вихід.

Неповнолітніх студентів коледжу Алабуга Політех у Єлабузі (Татарстан) масово залучають до збирання дронів "шахед" та карають за відмову від роботи. Про це йдеться у розслідуванні видання Протокол та ютуб-каналу РЗВРТ.

Зазначається, що збиранням безпілотників в особливій економічній зоні Алабуга займаються кілька сотень учнів коледжу віком 15-17 років. За це студенти одержують гроші. При цьому працювати їм доводиться цілодобово, інколи без перерв на відпочинок та їжу. Крім того, учням не можна розголошувати інформацію про виробництво, це прописано у їхньому договорі про навчання, за порушення якого студента можуть зобов'язати виплатити коледжу штраф 1,5-2 млн рублів.

Як розповів один зі студентів, на збиранні за ними ретельно стежать за допомогою систем прослуховування та відеоспостереження. Служба безпеки може відібрати у учня телефон і перевірити його листування. За відмову від роботи підліткам загрожують відрахуванням з коледжу, що накладає на батьків зобов'язання відшкодувати навчальному закладу від 170 до 420 тисяч рублів як витрати на навчання.

Повідомляється, що у коледжі також поширені тілесні покарання. Одна з обов'язкових умов навчання - гра у пейнтбол. Студентів будять щонеділі о 5-й ранку і змушують реконструювати битви Другої світової війни. Прапор "фашистів" у них - прапор Третього рейху, де в центрі замість свастики зображено емблему НАТО.

За інформацією журналістів, гравців команд, які програли, в таких реконструкціях впритул розстрілюють кульками з фарбою, змушують бігати і рити окопи під дощем. Від цього у студентів залишаються синці. Через жорстоке поводження та страх відрахування двоє учнів коледжу наклали на себе руки. На скарги студентів керівництво Алабуги не зважає.

Також зазначається, що в особливій економічній зоні вербують на роботу неповнолітніх студенток із африканських країн. Для цього в Алабузі розробили особливу схему рекрутингу за допомогою дейтингових додатків Tinder та Badoo: студентам оформлюють преміум-акаунти та пишуть спеціальні "скрипти" для спілкування.

За даними журналістів, зараз в Алабузі працює кілька десятків дівчат з Уганди, Ефіопії та Танзанії, які приїхали сюди восени 2022 року. Під приводом знайомства їх заманюють до Алабуги, де залучають на виробництво як прибиральниць.

Недостаточно прав для комментирования. Выполните вход на сайт

Please publish modules in offcanvas position.