В Естонії мають намір перейменувати російський Калінінград

Комітет у закордонних справах вирішив, що від використання Калінінграда радянських часів в естонській мові слід відмовитися,на користь історичної назви.

В парламенті Естонії запропонували розглянути можливість використання назви Кенігсберг замість Калінінграда естонською мовою, повідомляє Радіо Свобода.

За словами голови комітету у закордонних справах Марко Міхкельсона, комітет дійшов висновку, що "від використання Калінінграда радянських часів в естонській мові слід відмовитися, і замість неї слід використовувати історичну назву Кенігсберг".

Окрім того, члени комітету на засіданні зазначили, що для міста Кінгіссепа в Росії було б "доцільно використовувати більш ранню назву Ямбург або Яама".

Комісія у закордонних справах обговорила питання назви у зв’язку з постановою парламенту "Пропозиція Уряду республіки щодо прийняття історичної, естонської назви Кеніґсберґа", внесеною фракцією Естонської консервативної народної партії, яку комісія продовжить обговорювати у жовтні.

Раніше у Польщі офіційно затвердили та змінили назви міста Калінінград та Калінінградської області РФ. Зміна набула чинності 9 травня. Тепер місто називається Крулевець, а область - Крулевецька.

Пізніше експертна мовна комісіяЛатвії рекомендувала перейменувати Калінінград, використовувати балтійську назву Караляучі або історичну германську назву Кенігсберг.

Недостаточно прав для комментирования. Выполните вход на сайт

Please publish modules in offcanvas position.