ООН почала розслідування проти російських пропагандонів через підбурювання до геноциду українців

У своєму першому повному звіті комісія дійшла висновку, що російська влада під час вторгнення вчинила "широкий спектр військових злочинів".

Риторика російських державних ЗМІ щодо того, що відбувається на війні в Україні, може бути прирівняна до підбурювання до геноциду. Про це повідомив голова комісії ООН з розслідування подій в Україні Ерік Мозе, якого цитує агентство AFP.

"Деякі висловлювання, що передаються в російських державних та інших ЗМІ, можуть являти собою підбурювання до геноциду", - сказав Мозе.

У своєму першому повному звіті, опублікованому в березні, комісія дійшла висновку, що російська влада під час вторгнення вчинила "широкий спектр військових злочинів".

Мозе зазначав тоді, що комісія знає про звинувачення в геноциді, серед яких – примусове вивезення українських дітей на території під контролем росії, і пообіцяв провести розслідування. А тепер він поскаржився на "брак ясності та прозорості щодо повного обсягу та обставин" цих подій і пообіцяв продовжити розслідування.

У звіті ООН було також встановлено, що Москва стоїть за безліччю інших військових злочинів, включно з широкими атаками на цивільні об'єкти та інфраструктуру, вбивствами, тортурами і сексуальним насильством.

Мозе додав, що комісія відвідала Україну більш ніж десять разів і тепер "проводить більш ретельне розслідування", яке "також може уточнити, чи є тортури й атаки на енергетичну інфраструктуру злочинами проти людяності".

ДО РЕЧІ

Трьом російським пропагандистам підкинули відрізані свинячі голови під двері квартир. Про це з посиланням на пропагандистські ресурси повідомляє російське видання "Новая газета. Европа", що позиціонує себе як опозиційне.

У повідомленні зазначається, що колумністу Тимофію Сергєйцеву, фотокореспонденту Михайлу Терещенку і так званому "військовому експерту" Костянтину Сівкову підкинули відрізані свинячі голови під двері квартир.

Сергейцев знайшов пакет із головою 26 вересня, Сівков - 20 вересня, Терещенко – 19 вересня.

У доставника, який приніс посилку Терещенку, під час обшуку виявили ще чотири пакети зі свинячими головами.

Нині невідомо хто стоїть за їх відправленням, невідомо. Однак усім трьом російським пропагандистам до цього надсилали погрози.

Сергійцев — політтехнолог та автор публікації «Що Росія має зробити з Україною?», яка вийшла у квітні 2022 року на сайті «РІА Новини». У ній колумніст закликав до вбивств українських громадян. У червні він потрапив до списку санкцій ЄС.

Недостаточно прав для комментирования. Выполните вход на сайт

Please publish modules in offcanvas position.