У Фінляндії десятки власників землі на кордоні з росією дозволили військовим будувати укріплення на своїй території

Військові пропонують землевласникам по 4,8 тисячі євро за гектар землі та одноразову виплату.

Сили оборони Фінляндії протягом шести років укладають із власниками землі біля російського кордону угоди, які дозволяють почати будувати укріплення з повідомленням за добу. Про це пише газета Helsingin Sanomat.

Після початку війни в Україні власники землі стали охочіше погоджуватися на секретний договір із військовими, - зазначив у розмові з Helsingin Sanomat представник Сил оборони підполковник Саулі Хонгісто.

Військові пропонують землевласникам по 4,8 тисяч євро за гектар землі та одноразову виплату при підписанні договору у розмірі 750 євро, пише Helsingin Sanomat. Угоди засекречуються після укладання.

Договори укладають на 20 років. Згідно з цими документами, військові зможуть зводити на орендованій території фортифікаційні споруди так, щоб вони не завдавали шкоди нормальному використанню об'єкта, а також проводити навчання протягом 14 днів на рік.

За словами Хонгісто, укладання угоди не означають, що військові обов'язково збудують укріплення на орендованій землі. Це станеться лише в тому разі, якщо буде потреба, пояснив підполковник. Він додав, що якщо у Фінляндії запровадять надзвичайний стан, то потреба в угодах про землекористування відпаде.

Про секретні угоди стало відомо після початку війни в Україні. Весною 2022 року газета Koti-Lappi розповіла, що військові розіслали мешканцям Східної Лапландії до сотні пропозицій укласти відповідні договори.

Недостаточно прав для комментирования. Выполните вход на сайт

Please publish modules in offcanvas position.