Фонд Джорджа Клуні подав до німецької прокуратури заяву на російських військових

Йдеться про два десятки командирів середньої та вищої ланки, які можуть бути причетні до невиборчих ракетних ударів, тортур, страт і зґвалтувань на території України.

Правозахисний фонд американського актора та режисера Джорджа Клуні та його дружини, адвоката Амаль Клуні (Clooney Foundation for Justice) опублікував повідомлення про те, що його юристи подали до федеральної прокуратури Німеччини три клопотання щодо військових злочинів, скоєних російськими військовими в Україні. Правозахисники домагаються видачі ордерів на арешт цих військових і стверджують, що мають вагомі докази їхньої провини. Йдеться про два десятки командирів середньої та вищої ланки, які можуть бути причетні до невиборчих ракетних ударів, тортур, страт і зґвалтувань на території України.

Про це пише видання "новая газета Европа".

Згідно з прес-релізом, опублікованим CFJ, організація представляє інтереси 16 осіб, чиї родичі загинули або які постраждали самі від рук російських військових. При цьому ні імена постраждалих, ні конкретні географічні локації, які згадуються в розслідуванні, правозахисники не називають на користь безпеки жертв.

«Якщо німецька влада визнає подані докази проти конкретних винних переконливими, вони можуть розпочати кримінальне розслідування та видати ордери на арешт підозрюваних, що дозволить заарештувати їх, екстрадувати та притягнути до відповідальності», — сказано в прес-релізі.

Правозахисники впевнені, що німецька прокуратура зможе довести розслідування цих справ до кінця, оскільки у Німеччині діє так звана «абсолютна універсальна юрисдикція»: кримінальне розслідування може бути розпочато щодо міжнародних злочинів, скоєних за межами Німеччини. До того ж, Німеччина — одна з європейських країн, яка має багатий досвід у розслідуванні міжнародних злочинів. Тут. наприклад, порушувалися справи щодо злочинів, скоєних ІДІЛ та сирійською владою.

Звернення до німецької прокуратури та МКС стало підсумком великої роботи, яку фонд Клуні вів в Україні. Загалом у трьох епізодах фігурує 21 підозрюваний: троє відповідальні за обстріл в Одесі, п'ятеро причетні до вбивств у Київській області та тринадцять осіб пов'язані із стратою мирних жителів у Харківській області. І це лише ті, чиї особи вдалося встановити. Відомі випадки, коли журналісти-розслідувачі виходили на зв'язок із російськими військовими, яких підозрювали у скоєнні злочинів. Проте правозахисники СFJ вирішили, що краще зберегти їхні імена в таємниці, доки їх не заарештують. І, здається, у цьому випадку шанси затримати злочинців високі як ніколи.

— Підозрювані не повинні нічого про це знати. Будуть видані запечатані ордери на їхній арешт, - пояснює Ганна Нейстат, керівник програми фонду "The Docket". - Підозрюваних заарештують, наприклад, коли вони приїдуть відпочивати до Туреччини. Для цього існує система Інтерполу та Європолу. Якщо прокуратура ФРН погоджується з нашими доводами і видає ордер на арешт цих людей, він автоматично поширюється на ЄС та інші країни через систему Інтерполу, включаючи Туреччину та Арабські Емірати. Так можна буде досягти екстрадиції.

На фото: Джорж Клуні із дружиною на церемонії вручення премії Clooney Foundation For Justice Inaugural Albie Awards у Нью-Йоркській публічній бібліотеці 29 вересня 2022 року в Нью-Йорку. Фото: Dimitrios Kambouris / Albie Awards / Getty Images

Недостаточно прав для комментирования. Выполните вход на сайт

Please publish modules in offcanvas position.