Президент Болгарії наклав вето на надання Україні бронетехніки

Під час ухвалення цього закону не були враховані завдання воєнного часу, - вважає Румен Радев.

Президент Болгарії Румен Радев наклав вето на документ щодо надання військової допомоги Україніу вигляді 100 бронетранспортерів. Про це повідомила його пресслужба у понеділок, 4 грудня.

Як повідомляється, Радєв повернув на нове обговорення в парламенті закон про ратифікацію угоди, згідно з якою Болгарія безкоштовно надає Україні бронетехніку.

У мотивах вето зазначалося, що народні обранці недостатньо ознайомлені з конкретними параметрами постачання, що унеможливлює об’єктивну оцінку необхідності у наданому обладнанні.

Радєв наголосив, що надана Україні броньована транспортна техніка підвищеної прохідності може бути використана саме для охорони болгарського кордону та надання допомоги населенню у разі катастроф і аварій, у тому числі у важкодоступних районах.

"Я керуюся переконанням, що безпека, здоров'я та життя болгарських громадян мають бути пріоритетом", - сказав президент Болгарії.

Болгарія з перших днів повномасштабного вторгнення РФ надає Україні різну допомогу. Так, нещодавно парламент Болгарії за зачиненими дверима проголосував за постачання непридатних до експлуатації ракет С-300 України.

22 листопада парламент Болгарії ратифікував угоду про постачання Україні 100 бронетранспортерів. Підтримали документ 152 депутати, виступили проти – 57.

Відомо, що цю бронетехніку виготовили близько 40 років тому і вона вже була списана з болгарської армії. Україна мала отримати ці БТР безоплатно.

Недостаточно прав для комментирования. Выполните вход на сайт

Please publish modules in offcanvas position.