Парламент Болгарії подолав вето президента на постачання бронетехніки для України

Пропозицію подолати вето було прийнято 161 голосом "за", 55 депутатів проголосували "проти".

Національні збори Болгарії 8 грудня проголосували за подолання вето президента Румена Радева щодо угоди між Міністерством внутрішніх справ Болгарії та Міністерством оборони України про постачання старих бронетранспортерів Україні, ратифікованої парламентом минулого місяця. Про це повідомляє The Sofia Globe.

Пропозицію подолати вето було прийнято 161 голосом "за", 55 депутатів проголосували "проти".

Раніше прем'єр-міністр Болгарії Ніколай Денков висловив впевненість, що більшість у парламенті відхилить вето, накладене президентом країни Руменом Радєвим на угоду про постачання Україні 100 одиниць бронетехніки.

Конституція Болгарії надає главі держави обмежене право вето, дозволяючи президенту повертати закони до Національних зборів для подальшого обговорення. Своєю чергою парламент може скасувати вето президента простою більшістю голосів або прийняти вето та переглянути ветовані положення.

22 листопада Національні збори Болгарії ратифікували угоду між МВС Болгарії та Міноборони України про надання Україні бронетехніки та відповідного озброєння і запасних частин.  Але 4 грудня президент Болгарії Румен Радев наклав вето на документ щодо надання військової допомоги Україні у вигляді 100 бронетранспортерів.

Недостаточно прав для комментирования. Выполните вход на сайт

Please publish modules in offcanvas position.