Польські фермери перекрили залізницю й висипали українське зерно з вагону

Так вони протестують проти ввезення української агропродукції, планів Єврокомісії продовжити економічний безвіз з Україною.

Вранці у вівторок, 20 лютого, польські протестувальники посилили протести поблизу пункту пропуску «Медика-Шегині». Як повідомляє «Суспільне», фермери перекрили залізницю та розсипали збіжжя з вантажного вагону на колії.

За словами співорганізатора протесту польських фермерів Романа Кондрува, протестувальники висипають збіжжя «через емоції».

“Це реакція на наплив збіжжя з України. Це дуже погано. Люди в розпачі і не можуть стриматись. Ніхто цього не контролює: ні польська влада, ні українська”, — каже Роман Кондрув. - “Не маємо впливу на людей, вони не можуть витримати і висипають. Ми є банкротами, бо все звозять з України неконтрольовано”. 

На місце події приїхала поліція. Відтак менш ніж через пів години польські фермери розблокували залізницю.

Раніше польські аграрії повідомляли, що 20 лютого вони мають намір заблокувати всі пункти пропуску на кордоні з Україною, а також вузли зв'язку та під'їзди до перевантажувальних залізничних станцій і морських портів.

zerno2

РЕАКЦІЯ

В "Укрзалізниці" зазначили, що потяг із зерном, яке розсипали протестуючи польські фермери мав пунктом призначення Німеччину, та не мав достявлятись у Польщу. 

Про це зазначила пресслужба "Укрзалізниці" на своїй сторінці у Telegram.

В "Укрзалізниці" зазначили, що український вантаж прямував до Німеччини транзитом через Польщу.

***

Міністр сільського господарства та розвитку села Польщі Чеслав Секерський звернувся до фермерів перед запланованим на сьогодні повним блокуванням кордону з Україною., - повідомляє Polsat News. 

Він попередив, що повне закриття кордону може сприяти зупиненню експорту польських товарів до України та, як наслідок, призвести до скорочення багатьох робочих місць. Міністр також нагадав, що Польща вже заборонила ввезення з України зернових, ріпаку та соняшнику, а також деяких продуктів переробки.

Секерський зазначив, що Польща планує розробити двосторонню угоду з Україною, яка б розширила сферу захисту ринку, включивши до неї інші "чутливі" продукти, такі як цукор, птиця, яйця, фрукти, мед, яблучний сік, олії. Міністр запевнив, що його відомство хоче розв'язувати проблему разом із фермерами, та запросив їх до переговорів. 

***

Блокування польсько-українського кордону, хоч би якими гаслами воно супроводжувалося, не має виправдання. Про це написав речник Міністерства закордонних справ України Олег Ніколенко у Facebook.

"Наземні кордони залишаються важливими в умовах російської агресії. Дії польських протестувальників та окремих радикальних польських політиків підважують українську економіку та стійкість до відбиття агресії Росії. Кордон Польщі та України – це і кордон ЄС. Він не повинен бути заручником будь-яких політичних інтересів", – зазаначив він.

Ніколенко вважає неприйнятним агресивне ставлення з боку протестувальників до українців та українських вантажів, які перетинають польсько-український кордон.

"Антиукраїнські гасла, які лунають на кордоні, підтверджують політично вмотивований характер акції. Її мета – провокування подальшого загострення двосторонніх відносин. Натомість протестувальники жодним чином не згадують загрози, пов’язані з імпортом зерна та інших видів сільськогосподарської продукції з Росії та інших країн", – зазначив речник.

Він закликав польську владу надати правову оцінку діям учасників акцій, забезпечити розблокування кордону та вжити заходів задля припинення антиукраїнської риторики, яка базується на безпідставних аргументах.

zerno3

Президент Володимир Зеленський у вечірньому зверненні прокоментував ситуацію на кордоні з Польщею. Він зазначив, що не можна сприймати як щось нормальне чи буденне те, що відбувається. Через Польщу проходить 5% нашого агроекспорту, тому, за словами Президента, насправді ситуація не у зерні, а у політиці.

Недостаточно прав для комментирования. Выполните вход на сайт

Please publish modules in offcanvas position.