В Індії на виборчих дільницях чекають 970 мільйонів людей

Голосування проходитиме поетапно впродовж 44 днів і завершиться 1 червня, після чого відбудеться підрахунок голосів.

В Індії розпочалося найбільше у світі голосування на виборах до нижньої палати парламенту (Лок-Сабха), у якому можуть узяти участь майже 970 мільйонів виборців - це понад 10% населення планети. Про це повідомляє АР.

Голосування триватиме шість тижнів. У п’ятницю, 19 квітня, вибори стартували у 21 штаті з 29, від Гімалайських гір до тропічних Андаманських островів.

india2

Голосування проходитиме поетапно впродовж 44 днів у всіх штатах та територіях і завершиться 1 червня, після чого відбудеться підрахунок голосів. 4 червня оголосять результати, за якими партії-учасниці перегонів розділять між собою 543 місця в нижній палаті парламенту.

Ці вибори вважаються одними з найбільш значущих в історії сучасної Індії, оскільки їх результати стануть перевіркою меж політичного домінування прем'єр-міністра Нарендри Моді. Якщо його партія переможе, він стане другим після Джавахарлала Неру лідером Індії, який збереже владу на третій термін.

india3

За результатами більшості опитувань прогнозують перемогу Моді та його індуїстської націоналістичної партії Бхаратія Джаната, які протистоять широкому опозиційному альянсу INDIA із понад 20 партій на чолі з Індійським національним конгресом і потужними регіональними політсилами. 

india4

Моді і його партія за десять років консолідували владу завдяки поєднанню індуїстської політики та економічного розвитку. Їхнім головним козирем є популярні серед населення програми соціального забезпечення, що, як стверджує уряд, покращили доступ до чистих туалетів, медичного обслуговування та газу для приготування їжі, а також безкоштовно надали бідним зерно.

Під час передвиборчої кампанії Моді посилив індуїстську націоналістичну риторику. Він обіцяє зробити Індію розвиненою державою до 2047 року, коли вона відзначатиме 100-річчя незалежності.

Недостаточно прав для комментирования. Выполните вход на сайт

Please publish modules in offcanvas position.