Корвет «Гетьман Іван Мазепа» вийшов на випробування

Це важлива сходинка на шляху перспективного зміцнення Сил оборони України. 

Сьогодні, 29 травня, перший корвет "Гетьман Іван Мазепа" за проектом Ada для ВМС Туреччини вийшов на ходові випробування. Відповідні повідомлення та фотографії уже з’явились у соцмережах, - пише DEFENSE EXPRESS.

Можемо зафіксувати, що від моменту спуску цього корабля на воду в жовтні 2022 року та виходу на перші випробування пройшло півтора року, і це важлива сходинка на шляху перспективного зміцнення Сил оборони України. Але це заодно ставить наступні питання – а що у корвета "Гетьман Іван Мазепа" із озброєнням, та чи є місце для подібних кораблів в умовах сучасної війни на морі, де гору поступово беруть морські безпілотники.

korvet2

Фотографії дозволяють оцінити, що на корветі "Гетьман Іван Мазепа" уже встановлене як мінімум артилерійське озброєння, а саме 76-мм носову артустановку Leonardo Super Rapid та 35-мм зенітну артилерійську установку Aselsan Gokdeniz (в кормі корабля). Щодо інших елементів озброєння цього корабля на даний момент ясності нема.

korvet3

Щодо другого питання, тобто ролі великих кораблів та морських дронів у сучасній війні на прикладі корвета "Гетьман Іван Мазепа", то тут маємо наступну картину. Очевидно, що наше воєнно-політичне керівництво виходить із мотиву, що і після завершення війни проти РФ Україні потрібно буде тримати потужний флот у Чорному морі. Відтак, для наших ВМС будуть потрібні і безпілотні катери-камікадзе, класичні надводні кораблі.

Що ж стосується статистики уражень російських кораблів у Чорному морі нашими морськими дронами, то тут консенсусною вважається точка зору, за якої такі невдачі рашистів були спричинені скоріше недоліками в організації охорони, аніж габаритами та іншими конструктивними недоліками ворожих посудин.

Недостаточно прав для комментирования. Выполните вход на сайт

Please publish modules in offcanvas position.