Як деякі краматорці наживаються на реалізації одягу, який беруть у благодійників

Поліцію на місце торгівлі викликати немає сенсу, бо юридично одяг, який продають ці люди, вважається їхнім.

У важкі часи благодійність стає справжньою опорою для тих, хто потребує допомоги. Однак для волонтерів, які працюють щиро й безкорисливо, відкрилося й темне обличчя благодійності — речі, що призначені для нужденних, почали з’являтися на барахолках Краматорська. Їх продають люди, які отримали ці речі безплатно.

Валерія Комарницька, виконуюча обов’язки голови благодійного фонду «Добрий рух», розповіла журналістам «Pro100Media» що це морально виснажує тих, хто допомагає.

”Деякі краматорці беруть в нашому фонді речі та потім ми бачимо, як вони їх продають. Ми нічого не можемо їм зробити, на жаль. Просто якщо волонтери підуть на ринок продавати речі, їх покарають штрафами або іншими санкціями, а простим краматорцям нічого за це не буде. І це не одиничний випадок вже”, – каже Валерія.

Дівчина розповіла, що нещодавно одна з матусь, що часто приносить в БФ “Добрий рух” свої речі, щоб інші жінки, які під час війни не мають змогу купляти своїм дітям одяг, могли обрати щось для себе. І ось одного дня свої речі жінка побачили на ринку.

“І там не одна річ була, а купа. І всі ті, які ця жінка приносила. Коли ми зробили цій продавчині зауваження, вона відреагувала агресивно. Сказала, що її це не хвилює і вона засудить нас. Лише коли приїхала я та показала їй посвідчення волонтерки, ця “реалізаторка” почала збиратися додому, але це такий час був, що вже й ринок закривався. А так ця краматорка кожен тиждень виходить та заробляє собі гроші. Просто хочеться, щоб про таких людей знали в місті, бо про волонтерів зараз багато поганого кажуть. Наприклад, що ми гуманітарну допомогу продаємо. Дуже прикро, насправді. До нас приходять посилки з речами, за доставку Новою поштою час від часу ми сплачуємо свої гроші. Потім провозимо їх в офіс “Доброго руху”, витрачаємо час, щоб все розкласти та відсортувати.

Також донори нас привозять гуманітарну допомогу у вигляді речей, часто це навіть зовсім нові речі. І це  робиться не для того, щоб хтось брав та нахабно на цьому наживався, причому роблячи це навіть не соромлячись”, – ділиться Валерія.

Волонтерка розповіла, що в офіс фонду “Добрий рух” в Краматорську всі, хто цього потребує, можуть прийти та обрати одяг та взуття для себе. Частіше за все це вживані речі, але бувають й зовсім нові.

“Всі ми розуміємо, що багато краматорок зараз не працюють, тому що не можуть відвезти дитину в школу чи дитячий садок, бо все це не працює в нашому місті. Тому вони приходять до нас, у них є можливість вдіти та взути малечу хоч трохи. Але у краматорців навіть це забирають, бо приходять люди, яким, зрозуміло, цей одяг не потрібен. Вони беруть його на продаж просто”, – додає Валерія.

Дівчина також зауважила, що поліцію на місце торгівлі викликати немає сенсу, бо юридично одяг, який продають ці люди, вважається їхнім, бо вони його взяли та можуть розпоряджатися на власний розсуд. “Це юридично. Але ж є морально-етичний бік. І в цьому плані подібна поведінка жахлива. Болісно дивитися на це”, – каже Валерія.

Волонтерка закликає мешканців міста усвідомити, що підтримка й взаємодопомога потрібні всім, і це  не можливість для наживи.

Недостаточно прав для комментирования. Выполните вход на сайт

Please publish modules in offcanvas position.