Росію і Білорусь не запросили на Олімпіаду-2024

МОК розіслав запрошення на майбутні Ігри в Парижі 203-м країнам, не отримали документ лише троє.

Україна офіційно отримала запрошення на Олімпіаду. Разом з нашою країною, на Ігри до Парижа також запросили і ще 202 країни. Про це йдеться у повідомлені розміщеному на сайті МОК.

Зазначимо, що подібне запрошення є здебільшого символічним знаком і згідно традиції надсилається рівно за рік до старту Олімпіади - змагання 2024 року в столиці Франції розпочнуться саме 26 липня.

При цьому три країни так і не дочекалися на документ - Гватемала (відсторонена МОКом), а також Росія та Білорусь. Відсутність запрошення не означає, що ці країни не будуть представлені на Олімпіаді-2024. 

Як заявив президент Міжнародного олімпійського комітету Томас Бах, рішення щодо участі представників країн-агресорок залежатиме від розвитку ситуації. Він наголосив, що національні федерації виконують умови для забезпечення участі нейтральних спортсменів, проте треба й надалі стежити за ситуацією. "Спираючись на результат, ми потім ухвалимо свого часу рішення, і це не відбудеться в жовтні", - додав глава МОК.

Зазначимо, що саме у жовтні цього року відбудеться сесія МОК.

ДО РЕЧІ

Україна скасувала бойкот змагань, де росіяни та білоруси виступають під нейтральним прапором. Відтепер вітчизняні спортсмени зможуть брати участь у турнірах, де атлети країн-агресорок не ідентифікуються, як громадяни своїх країн.

Відповідні зміни до свого попереднього наказу внесли у Міністерстві молоді та спорту України. Відповідний документ було опубліковано на офіційному сайті відомства.

Відтепер для українців заборонена участь тільки у міжнародних змаганнях, де виступають "спортсмени, що представляють російську федерацію та/або республіку білорусь під своїми національними прапорами, та/або використовують власну національну символіку, та/або своїми публічними діями чи заявами виказують приналежність до російської федерації та республіки білорусь".

Недостаточно прав для комментирования. Выполните вход на сайт

Please publish modules in offcanvas position.