Українську шаблістку Ольгу Харлан дискваліфікували за те, що вона погребувала подати руку росіянці

Російська фехтувальниця Анна Смірнова відкрито підтримує агресію проти України.

Українська шаблістка Ольга Харлан, яка перемогла росіянку на чемпіонаті світу з фехтування, не подала руки росіянці і була дискваліфікована 27 липня. Про це пише "Укрінформ".

"Ольгу Харлан дискваліфікували, бо не подала руку росіянці, – йдеться в повідомленні. – Згідно з даними лайфтабло, Харлан пройшла до наступного раунду та мала зустрітись з представницею Болгарії, але сутичка наступного раунду не відбулася".

Зазначається, що після перемоги Харлан демонстративно не потисла руку своїй суперниці. Коли росіянка підійшла до українки, то Ольга виставила шаблю вперед і щось говорила своїй опонентці. За правилами FIE (Міжнародної федерації фехтування), "відмова фехтувальника привітати суперника, рефері та глядачів до початку поєдинку або після останнього удару карається чорною карткою (дискваліфікацією)".

Росіянка залишалася на доріжці хвилин 50, протестуючи проти рішення Харлан та вимагаючи її дискваліфікації.

 

Харлан взяла участь на чемпіонаті світу в одиночному турнірі з фехтування на шаблях на наступний день після того, як міністерство молоді та спорту України змінило текст наказу щодо бойкоту змагань, де виступають спортсмени з Росії та Білорусі.

sm2

Російська фехтувальниця Анна Смірнова, якій Ольга Харлан не потиснула руку й отримала після цього дискваліфікацію, відкрито підтримує російську агресію, у мережі знайшли відповідні фото. Про це написав радник глави Офісу президента Михайло Подоляк у Twitter 27 липня.

"На фото Анна Смірнова – та сама російська фехтувальниця, якій українка Ольга Харлан відмовилася потиснути руку на чемпіонаті світу після здобуття перемоги в чесному двобої, – написав Подоляк. – Як бачимо, вона відкрито захоплюється російською армією, що вбиває українців і знищує наші міста. Міжнародна федерація фехтування дискваліфікувала представницю України за небажання тиснути руку росіянці. FIE, це треба сприймати як позицію? Чи не пахнуть російські гроші кровʼю?".

Зазначається, що на фото Смірнова позує поруч із братом –  військовослужбовцем армії РФ.

sm3

На знімку фехтувальниця показує пальцями літеру V – один із символів повномасштабного вторгнення путінських військ в Україну. 

***

Ольгу Харлан не мали дискваліфікувати на чемпіонаті світу. Про це розповів олімпійський чемпіон та народний депутат Жан Беленюк.

За його інформацією українська фехтувальниця мала домовленість з FIE про відсутність рукостискання з росіянкою після зустрічі.

Однак у міжнародній федерації просто обманули нашу спортсменку.

"Найцинічніше в цій історії, що існувала домовленість між Ольгою та керівництвом міжнародної федерації, на якій було погоджено відсутність рукостискання після матчу", - написав Беленюк.

Недостаточно прав для комментирования. Выполните вход на сайт

Please publish modules in offcanvas position.