Ольга Харлан: «Нікого ніколи не можна примусити до миру. Особливо українців»

Українська фехтувальниця прокоментувала свою дискваліфікацію на чемпіонаті світу.

Українська фехтувальниця Ольга Харлан, яка не потиснула руку росіянці Анні Смірновій після поєдинку на чемпіонаті в Мілані й була дискваліфікована, у відеозверненні до шанувальників, оприлюдненому в її Instagram 27 липня, заявила, що примус до миру неможливий, а правила у світі спорту мають змінитися відповідно до реалій.

ВІДЕО

"Друзі, всім привіт. Сьогодні, як ви бачите, був дуже важкий і дуже важливий день. Те, що сьогодні сталося... Це надає багато запитань, але водночас і багато відповідей.

Ми зрозуміли, що та країна, яка тероризує нашу державу, наших людей, наші родини. Також тероризує і спорт.

Тому те, що сталося сьогодні - мало статися. Я не хотіла тиснути руку цій спортсменці і я діяла своїм серцем. Тому, коли я почула, що мене хочуть дискваліфікувати, хочуть зняти зі змагань, дати мені чорну картку, звичайно мене це вбило. Вбило настільки, що я кричала від болю.

Але потім я почала оживати. Тому що ви. Тому що ваші меседжі, ваші сторіс, ваша підтримка. Підтримка кожного, а особливо підтримка від наших бійців, які нас захищають.

Коли я чую, що я їх мотивую або цей вчинок їх замотивував. Це неможливо передати. Я вдячна кожному з вас, вдячна кожному бійцю, який нас захищає.

Ви знаєте, нікого ніколи не можна примусити до миру. Особливо українців. Ніяким рукостисканням, ніколи. Тому так буде завжди.

І я, напевно, що розумію, як усі в цьому світі, в адекватному світі розуміють, що правила мають змінитися. Тому що змінюється світ. Але те, що я відчуваю від вас усіх, це не передати словами.

Я вдячна кожному, я відчуваю все, ви в моєму серці, і Слава Україні!", - сказала Харлан у своєму відеозвернені.

***

У Міжнародному олімпійському комітеті зробили заяву щодо скандалу, який стався на чемпіонаті світу.

У МОК закликали міжнародні спортивні федерації не приймати швидких необдуманих рішень по відношенню до українських спортсменів. Таким чином в організації відреагували на скандал, який стався під час чемпіонату світу з фехтування.

"Ми закликаємо міжнародні федерації підходити до вирішення ситуацій за участю українців і нейтральних спортсменів із необхідним рівнем делікатності.

Ми продовжуємо бути повністю солідарними з українськими спортсменами", - наводить коментар МОК AFP.

***

В "Укрпошті" анонсували марку на честь української фехтувальниці Ольги Харлан. Про це повідомив гендиректор "Укрпошти" Ігор Смілянський.

Він також опублікував фото з потенційним дизайном нової марки:

harlan2

"Ось таку марку нам в "Укрпошті" пропонують випустити. Ми, звісно, подумаємо, але в роботі вже є щось схоже – тож чекайте на початку серпня. А Ольга Харлан – крута!" – написав він.

Недостаточно прав для комментирования. Выполните вход на сайт

Please publish modules in offcanvas position.