МОК допустив нейтральних російських спортсменів до Олімпіади

Виконавчий комітет Міжнародного олімпійського комітету прийняв дивне рішення щодо представників країн-агресорок.

МОК допустив росіян та білорусів до Олімпійських ігор-2024 у Парижі під нейтральним прапором. Таке рішення прийняв Виконавчий комітет Міжнародного олімпійського комітету.

На офіційному сайті організації зокрема йдеться:

"Як і всі інші спортсмени на Олімпійських іграх, індивідуальні нейтральні спортсмени повинні будуть дотримуватися правил і положень, що застосовуються на Олімпійських іграх, включаючи антидопінгові правила.

Як і всі інші спортсмени, вони також повинні підписати оновлені Умови участі у змаганнях, що застосовуються до Парижа-2024. Вони містять зобов’язання поважати Олімпійську хартію, включаючи "місію Олімпійського руху для миру".

Індивідуальні нейтральні спортсмени будуть запрошені МОК та відповідними федераціями. Лише дуже обмежена кількість спортсменів пройдуть кваліфікацію через чинні системи кваліфікації.

Серед 4600 спортсменів з усього світу, які наразі пройшли кваліфікацію на Париж-2024, є лише 11 індивідуальних нейтральних спортсменів (вісім із російським паспортом і троє з білоруським паспортом).

Для порівняння, на сьогодні понад 60 українських спортсменів пройшли відбір на Париж-2024. Очікується, що українська делегація буде приблизно такою ж, як на Олімпіаді-2020 у Токіо.

Суворі умови відбору для індивідуальних нейтральних спортсменів у Парижі 2024 є такими ж суворими умовами відбору, за якими вони проходили кваліфікацію, а саме:

  1. 1. Кваліфіковані спортсмени з російським або білоруським паспортом будуть зареєстровані як індивідуальні нейтральні спортсмени («AIN») і змагатимуться як індивідуальні нейтральні спортсмени.
  2. 2. Команди спортсменів з російським або білоруським паспортом не розглядаються для участі.
  3. 3. Спортсмени, які активно підтримують війну, не матимуть права бути заявленими чи брати участь у змаганнях. Допоміжний персонал, який активно підтримує війну, не залучатиметься до роботи.
  4. 4. Спортсмени, які перебувають за контрактом з російськими чи білоруськими військовими або службами національної безпеки, не матимуть права бути заявленими чи брати участь у змаганнях. Допоміжний персонал, який працює за контрактом з російськими чи білоруськими військовими або органами національної безпеки, не залучатиметься до роботи.
  5. 5. Будь-який такий Індивідуальний нейтральний спортсмен, як і всі інші спортсмени-учасники, повинен буде відповідати всім антидопінговим вимогам, які застосовуються до них напередодні та під час Олімпійських ігор у Парижі 2024 року, і особливо вимогам, викладеним в антидопінгових правилах.
  6. 6. Санкції проти російських і білоруських держав і урядів, винних у війні, залишаються в силі до Олімпійських ігор у Парижі 2024 року. Це означає, зокрема, що: жоден прапор, гімн, кольори чи будь-яка інша ідентифікація Росії чи Білорусі не будуть демонструватися на 7. Олімпійських іграх у Парижі 2024 року на будь-якому офіційному місці проведення чи будь-якому офіційному заході. Жоден російський чи білоруський уряд чи державні чиновники не будуть запрошені або акредитовані на Олімпійські ігри в Парижі 2024 року", – говориться в рішені МОК.

Нагадаємо, Олімпіада-2024 відбудеться в Парижі з 26 липня по 11 серпня.

forma

Такий дизайн олімпійської форми для російських та білоруських спортсменів запропонував чеський журнал Reflex, якщо тих допустять до змагань.

РЕАКЦІЯ

Рішення Виконавчого комітету Міжнародного олімпійського комітету про допуск росіян і білорусів виступати на Олімпіаді-2024 у нейтральному статусі є безвідповідальним. Про це заявив в.о. міністра молоді та спорту України Матвій Бідний, повідомляє пресслужба відомства.

"Лише днями президент Міжнародного олімпійського комітету Томас Бах анонсував, що відповідне рішення МОК буде ухвалювати лише у березні наступного року", - зазначив він.

Бідний повідомив, що Україна зі свого боку пояснювала міжнародним партнерам та олімпійському комітету, що російські спортсмени мають такі самі паспорти, що й окупанти, які вбивають українців. А це означає, що вони несуть частину відповідальності за смерті українців.

"Під час війни не вдасться ховатися за білим прапором "нейтральності". Нейтральність у часи, коли в Європі триває найкривавіша війна з часів Другої світової та одна нація намагається знищити іншу, означає безвідповідальність і мовчазне потурання вбивцям", - додав в.о. міністра.

Посадовець заявив, що Україна "рішуче засуджує безвідповідальне рішення" членів Виконкому Міжнародного олімпійського комітету.

"Єдина держава, яка тричі порушувала олімпійське перемирʼя - Росія. Єдина держава, яка намагається провести альтернативу Олімпіаді - Росія. Єдина держава, яка погрожує приїхати на Олімпіаду на танках - Росія. Що ще має зробити Росія - кого ще має вбити Росія, щоб Міжнародний олімпійський комітет нарешті зняв рожеві окуляри щодо країни-терористки?" - наголосив Бідний.
 

Він також повідомив, що Україна пізніше ухвалить рішення щодо участі країни в Олімпійських і Паралімпійських іграх 2024 року після проведення консультацій з українською спортивною спільнотою і вищим політичним керівництвом країни.

Недостаточно прав для комментирования. Выполните вход на сайт

Please publish modules in offcanvas position.