Мінцифри планує додати у «Дію» штучний інтелект «Надія»

Він матиме зрозумілою мовою давати відповіді щодо отримання послуг та того, як працює держава.

В середині березня 2022 року, невдовзі після того, як в Україні офіційно почав працювати ChatGPT, Міністерство цифрової трансформації почало вести переговори із Microsoft щодо інтеграції штучного інтелекту у «Дію».

Тепер голова Мінцифри Михайло Федоров на конференції Forbes розповів більше деталей. Штучний інтелект з іменем «Надія» матиме зрозумілою мовою давати відповіді щодо отримання послуг та того, як працює держава.

ii

Що планує Мінцифра?

  • Ще в березні 2022 стало відомо, що Мінцифри планує інтеграцію штучного інтелекту у «Дію». Михайло Федоров тоді зазначив, що у відомстві вже здійснили кілька дзвінків з Microsoft стосовно впровадження технологій для служби підтримки. Тож фактично робота над цим проектом стартувала одразу з розблокуванням ChatGPT в Україні.
  • «Ми цю технологію точно будемо впроваджувати в нашому контакт-центрі, який комунікує з українцями. Також ми розглядаємо ШІ у світлі надання проактивних послуг і аналізу поведінки громадян», — додав тоді Федоров.
  • Тепер голова Мінцифри Михайло Федоров повідомив що його команда спілкується з компанією OpenAI, щоб максимально автоматизувати й зробити зрозумілою мовою «відповідь на будь-яке ваше питання».
  • «Наприклад, ви говорите: «Надія, знайди ЦНАП поруч зі мною, який знаходиться в такому-то районі, в такому-то місті, і скажи, які послуги можна отримати». І тобі людською мовою максимально персоналізовано дається відповідь, де можна знайти цей ЦНАП тощо», — зазначив віцепремʼєр.
  • За його словами, йдеться не лише про те, що можна отримати на порталі або в застосунку «Дія», а взагалі про будь-яку відповідь на питання, що стосується державних сервісів.

Чому це цікаво?

Технології штучного інтелекту вже дозволяють цілком успішно делегувати автоматизованим системам навіть роль генерального директора стартапу. Тож впоратися з відносно простими, а часто типовими питаннями українців щодо державних послуг, ChatGPT певно зможе.

Для українців поява цілодобового консультанта також однозначно буде корисною. Крім того, можливо, що в разі успіху пілотного проекту Мінцифри подібні боти на основі штучного інтелекту почнуть з’являтися і в інших відомствах (так, наприклад в податковій).

Джерело: AIN

Недостаточно прав для комментирования. Выполните вход на сайт

Please publish modules in offcanvas position.