Польські танки PT-91 Twardy вже в Україні

Передачу офіційно підтверджено без розголошення кількості.

Польща направила Україні значну партію танків PT-91 Twardy, про це повідомив прес-секретар агенства озброєння Кшиштоф Платек (Krzysztof Płatek), без розкриття точної кількості та додаткових деталей чергового траншу польської допомоги.

"Пробіл у понад 200 танків Т-72, пробіл у певній кількості PT-91, щодо нього я не можу сказати кількість, буде заповнений повністю, і навіть з подвоєною силою, тому що це танки набагато вищого рівня якості", - повідомив Кшиштоф Платек під час інтерв'ю з виданням Wolski o Wojnie.

До цього інформація про можливість передачі цих танків з'являлась лише у неофіційних джерелах, зокрема навіть були відео з переміщенням Польщею ешелону з цими машинами у бік України. Також відомо, що Варшава, скоріш за все, не буде передавати всі наявні у неї PT-91 Twardy, як мінімум одразу. Але у будь-якому випадку мова йде про значну кількість машин.

Але маємо нагадати, що це власна польська модернізація Т-72, які Польщі дістались після розпаду Варшавського договору. Вона проводилась у 90-х роках, після чого танки продовжили проходити невеликі оновлення, зокрема шляхом встановленням тепловізійних прицілів.

t p2

Загалом цю машину відрізняє польський динамічний захист ERAWA, а також нова система управління вогнем DRAWA із тепловізором, лазерним далекоміром та балістичним обчислювачем.

Також поляки замінили 780-сильний радянський двигун В-46 на 850-сильний S-12U власного виробництва.

Керівник Офісу президента України Андрій Єрмак підтвердив здобуття Україною польських танків.

«PT-91 Twardy від Польщі вже в Україні. Дякую нашим друзям», - написав Єрмак у своєму Telegram-каналі у понеділок.

Джерело:  Defense Express

Недостаточно прав для комментирования. Выполните вход на сайт

Please publish modules in offcanvas position.