Встановлено особу мерзотника, який жорстоко стратив українського полоненого

Уродженець Туви Очур-Суге Монгуш знущався з людини на території санаторію “Привілля” в Луганській області.

Журналісти-розслідувачі з'ясували особистість російського окупанта, який жорстоко катував українського військовополоненого. Кадри знущань поширили проросійські соцмережі.

У розслідуванні, яке видання проводило спільно з Bellingcat говориться, що садист у капелюсі та з характерним браслетом на відео та найманець батальйону “Ахмат”, уродженець Туви Очур-Суге Монгуш 1993 року народження – одна й та сама особа.

Журналістам вдалося виявити ще кілька роликів із людиною в такому ж капелюсі та з таким же браслетом, знятих на заводі “Азот” у Сєвєродонецьку та в районі річки Донець на захід від Лисичанська. На кадрах було помічено й інші аналогічні деталі.

Журналісти за допомогою спеціальних сайтів змогли знайти фотографії профілів Монгуша в Мережі. На одному зі знімків він перебуває в оточенні інших російських окупантів із батальйону Ахмат, а на іншому — тримає в руках зброю.

The Insider зв'язався із Монгушем. Під час розмови той заперечував свою провину та стверджував, що відео за його участю є результатом монтажу. У результаті окупант заплутався у свідченнях та опосередковано підтвердив, що на кадрах саме він. Так, загарбник визнав, що у ролику з “Азоту” знято його, тоді як встановлено, що це той самий чоловік, що на кадрах зі знущаннями з військовополоненого.

Своєю чергою, в Bellingcat заявили, що їм відоме ім'я людини в капелюсі, але вони не публікують особисті дані, оскільки "обличчя ймовірного злочинця неможливо чітко розглянути на відео попри безліч спільних рис". Розслідувачі з'ясували, що відео зняли на території санаторію “Привілля” в Луганській області.

***

Раніше відео з реакцією полонених солдатів ЗС РФ опублікував український журналіст та активіст Володимир Золкін у YouTube (cм. c 14:50).

На кадрах видно, як росіяни дивляться відео знущань своїх товаришів по службі над українським бійцем, який опинився в полоні. У результаті одному із загарбників стає погано – він ледве тримається на ногах.

"Жахливо, це не по-людськи", - прокоментував кадри інший окупант.

Варто зазначити, що український воїн, з якого знущалися в російському полоні, разом із побратимами утримувався в Оленівці. Бійців готували на обмін, який не відбувся через терористичний акт, влаштований Росією.

Оставить комментарий

Защитный код Обновить

Please publish modules in offcanvas position.