Словаччина обговорює з НАТО передачу МіГ-29 Україні

Питання з можливим постачанням шведських Gripen, на жаль, закрите.

Словацька влада обговорює з партнерами по НАТО можливу передачу Україні винищувачів МіГ-29. Про це в інтерв'ю "Інтерфакс-Україна" заявив міністр закордонних справ Словацької Республіки Растислав Качер.

"Ми ще не передали вам МіГ-29. Але ми готові це зробити. Ми розмовляємо з нашими партнерами по НАТО про те, як це зробити. І сьогодні (8 грудня — ред.) в нас була дуже змістовна розмова з вашим Президентом. Мій міністр оборони пояснив вашому Президентові, як ми можемо це зробити. І я думаю, що найближчими тижнями до Словаччини приїде українська делегація, і ми разом із нашими американськими друзями працюватимемо над тим, щоб це стало реальністю", – сказав Качер.

Глава МЗС зазначив, що 7 грудня Словаччина затвердила "пару тисяч ракет, які використовуються для МіГ-29". Також він повідомив, що обговорював питання відправлення літаків із Президентом України під час зустрічі.

"Але і з президентом Зеленським ми теж обговорили це досить детально. І я думаю, що я маю тримати в таємниці, як це буде зроблено, щоб не ставити під загрозу. Але скажу, що сьогодні в нас був дуже, дуже хороший обмін думками з Президентом Зеленським про те, як ми це робитимемо. Тож я дуже оптимістичний, думаю, це теж скоро буде зроблено, літаки з'являться в Україні", – додав Качер.

ДО РЕЧІ

Шведські винищувачі Gripen, як мінімум, найближчий час не будуть передаватися до України. Цю інформацію озвучив міністр оборони країни Пол Йонсон (Pål Jonson) під час спільного брифінгу в Одесі з очільником міноборони України Олексієм Резніковим.

"Планів надсилання літаків Gripen немає, скажу відверто", - цитує Йонсона УНІАН.

gripen

Нажаль, рішення Швеції відносно Gripen - показове. Цей літак залишався одним з гіпотетичних кандидатів для якісного посилення Повітряних Сил України. А якщо згадати запеклі й, вочевидь, вкрай оптимістичні дискусії то взагалі - вкрай бажаним літаком, який завдяки своїм характеристикам міг значно легше інтегруватися в авіаційну компоненту ЗСУ.

Недостаточно прав для комментирования. Выполните вход на сайт

Please publish modules in offcanvas position.