Максим Єфімов вимагає посилити безпеку роботи українського парламенту

Нардеп побоюється "прильоту" серед засідання сесії.

Голова парламентської депутатської групи "Відновлення України", народний депутат від Краматорська Максим Єфімов виступив за посилення норм безпеки для роботи Верховної Ради. Об этом "Відновлення України"  повідомляє у Facebook.

"Протягом усього часу дії воєнного стану безпекові норми є одними з найважливіших і ключовими для нашого суспільства. До таких норм належить і особливий порядок проведення засідань українським парламентом, - йдеться у повідомленні.

З самого початку повномасштабної війни ми вирішили працювати у режимі одного пленарного засідання, що триватиме до дня скасування воєнного стану в Україні. Коли ми закінчуємо пленарний день, то оголошується перерва до наступного пленарного дня. Це зроблено, у тому числі, й з міркувань безпеки, щоб унеможливити поширення інформації про наше зібрання раніше, ніж воно закінчиться.

Водночас на практиці багато народних депутатів дозволяють собі порушувати дух цього положення, поширюючи у соцмережах інформацію з засідання тоді, коли воно ще триває. Цим вони ставлять під загрозу життя і здоров'я своїх колег, оскільки дають ворогу зрозуміти, що засідання Верховної Ради України триває прямо зараз. Зайве говорити, що цим ставляться під загрозу й самі основи національної безпеки".

"Щоб змінити цю ситуацію, ми з колегами по парламенту зареєстрували Проєкт закону №9005 про внесення змін до деяких законів України щодо заборони поширення інформації про пленарне засідання Верховної Ради України під час дії воєнного стану, - пише Максим Єфімов. - Він забороняє народному депутату поширювати інформацію з цього пленарного засідання раніше ніж через одну годину після його закриття або оголошення перерви у пленарному засіданні. Також законопроєкт встановлює відповідальність за порушення цієї норми: за рішенням парламенту депутат-порушник має покинути засідання. Колеги можуть заборонити йому брати участь у засіданні на строк до 5 днів.

Дану ініціативу висунула низка депутатів різних фракцій і груп, тому впевнений, що ми оперативно приймемо її в якості закону. Адже ідеться не лише про безпеку народних депутатів, а й про національну безпеку загалом".

ПО ТЕМІ:  ВР заборонила трансляцію своїх засідань

Недостаточно прав для комментирования. Выполните вход на сайт

Please publish modules in offcanvas position.