Словаччина прийняла рішення подарувати Україні 13 винищувачі МіГ-29 - ЗМІ

Винищувачі мають використовуватись для захисту та забезпечення протиповітряної оборони, а не нападу.

Уряд Словаччини прийняв рішення передати Україні винищувачі МіГ-29, а також зенітно-ракетні комплекси Куб. Про це повідомило місцеве видання Рravda у п'ятницю, 17 березня.

"Уряд одноголосно схвалив міжнародну угоду і прийняв рішення про безоплатну передачу Україні МіГ-29 та ЗРК Куб", - сказав виконувач обов'язків прем'єр-міністра Словаччини Едуард Гегер.

Він уточнив, що рішення було ухвалено "у конституційно чистій формі", президент Зузана Чапутова також про нього поінформована.

За його словами, винищувачі мають використовуватись для захисту та забезпечення протиповітряної оборони, а не нападу.

Міністр оборони Словаччини Ярослав Надь повідомив, що переговори про передачу літаків велися понад півроку. Країна відправить в Україну 13 МіГ-29 та частину систем Куб.

Раніше стало відомо, що Словаччина може отримати компенсацію за передачу МіГ-29 Україні. Йдеться про 900 млн доларів або іншу військову техніку на цю суму.

До речі, вчора президент Польщі Анджей Дуда заявив, що країна передасть Україні чотири МіГ-29 найближчими днями. 

"Найближчими днями ми передаємо Україні чотири літаки в повному робочому стані. Решта літаків обслуговують і готують", - сказав він, не назвавши точну кількість винищувачів, яку збирається передати Польща.

Дуда пояснив, що Польща передасть літаки, які були на озброєнні протиповітряної оборони.

Недостаточно прав для комментирования. Выполните вход на сайт

Please publish modules in offcanvas position.