Путін узаконив викрадення музейних цінностей та архівних документів України

Крадіжка поставлена на потік.

Путін підписав федеральний закон, який регулює "відносини у галузі культури" з окупованими територіями України. Документ опубліковано на офіційному інтернет-порталі правової інформації.

Відповідно до цього закону, предмети та колекції музеїв, які розташовані на тимчасово окупованих територіях України, включаються до складу Музейного фонду РФ без проведення експертизи цінності.

Законом також передбачається включення архівних документів із захоплених країною-агресором архівів Донецької, Луганської, Запорізької та Херсонської областей до складу Архівного фонду РФ.

ДО РЕЧІ

Наукові співробітники Херсонського художнього музею ідентифікували ще одну картину з колекції – полотно невідомого художника "Морський пейзаж" (на фото). Про це повідомила завідувачка інформаційно-масового відділу Херсонського обласного музею ім. О. Шовкуненка Лариса Жарких, - пише Суспільне.

Картину викрали російські військові у листопаді 2022 року. 

Полотно невідомого художника "Морський пейзаж" (Біля берегів Греції) 1907 року впізнали на фотографії з Центрального музею Тавриди (Сімферополь). Але на знімку видно лише уривок картини, тому процес ідентифікації тривав певний час.

"Припущення були одразу, але на фотографії картина розташована під кутом. І протягом певного часу були сумніви, чи то взагалі вона. Аж поки не почаклували з графічними програмами, деформували видимий шматочок і наклали на фото оригінальної картини – усе збіглося. До того ж і рама – та ж сама, що й на оригіналі", – розповіла наукова співробітниця музею.

До початку реставраційних робіт в Херсонському музеї картина "Морський пейзаж" експонувалась у концертній залі. 

На початку листопада пейзаж був вивезений і потрапив на фотографії у Сімферопольському музеї. 

Де зараз перебуває картина – невідомо.

Колекція Херсонського художнього музею імені Олексія Шовкуненка налічувала понад 13 тисяч творів мистецтва.

Серед експонатів були роботи Івана Айвазовського, Олексія Шовкуненка, Миколи Пимоненка, Августа фон Байєра та ікони "Юрій Змієборець зі святими апостолами Петром і Павлом","Богородиця Вгамуй мої печалі" та інші.

ПО ТЕМІ:  Росія цілеспрямовано грабує українські музеї

Недостаточно прав для комментирования. Выполните вход на сайт

Please publish modules in offcanvas position.