«Укренерго» просить українців не долучатися до акції «Година Землі»

Експерименти з електроенергією сьогодні недоречні.

В "Укренерго" закликають не долучитись до екоініціативи "Година Землі", оскільки масове вимкнення світла не допомагає економити електроенергію, а навпаки шкодить енергосистемі.

Про це повідомляє пресслужба НЕК "Укренерго". 

​​"Друзі, будь ласка, не ведіться на заклики долучитися до "Години Землі" і в певний час масово вимкнути світло – це не сприяє економії електроенергії, не допомагає Землі, зате може дуже нашкодити енергосистемі", – закликають в "Укренерго". 

В компанії пояснюють, що кількість виробленої електроенергії в кожен момент часу має відповідати кількості спожитої - це закон фізики. Одночасне вимкнення світла - це короткочасне зниження споживання. 

Якщо цю акцію підтримає багато людей,  особливо у великих обласних центрах, це може призвести до профіциту потужності в окремих регіонах. Для забезпечення балансу енергосистеми диспетчер буде змушений різко знижувати потужність маневрової генерації - іншими словами, відключати працюючі енергоблоки. 

"Це погано навіть у мирний час, а зараз українські електростанції, як і мережі, зазнали значних пошкоджень від ударів Росії. Різке виключення, а потім включення  - коли "Година Землі" завершиться - це зайве навантаження, яке не на користь надійності енергосистеми", – додають в компанії.

Додається, що найкращою допомогою кожного є щоденне ощадливе використання електроенергії у пікові ранкові та вечірні години.

Година Землі - (англ. Earth Hour)  - міжнародна екологічна акція, організована Всесвітнім фондом дикої природи (WWF), яка проводиться щорічно в одну з останніх субот березня, і закликає людей, організації та комерційні установи вимкнути необов'язкове світло та електричні пристрої на одну годину, з 8.30 до 9.30 вечора, як символ їхньої прихильності до збереження планети. Акція спрямована на те, щоби привернути увагу до екологічних проблем планети. Кожен мешканець землі може зробити свій, нехай невеликий, посильний внесок у справу захисту навколишнього середовища – достатньо вимкнути всі електричні прилади на одну годину та провести одну годину без електрики.

Недостаточно прав для комментирования. Выполните вход на сайт

Please publish modules in offcanvas position.