Екс-генсек НАТО: деякі країни альянсу можуть завести війська в Україну

Це залежить від того, чи нададуть Києву у липні гарантії безпеки.

Колишній генеральний секретар НАТО Андерс Расмуссен сказав в інтерв'ю The Guardian, що деякі країни альянсу можуть розмістити в Україні свої війська, якщо Києву не нададуть гарантій безпеки на саміті, що відбудеться у Вільнюсі у липні.

"Якщо НАТО не зможе домовитися про чіткий шлях просування України [до вступу до альянсу], існує явна можливість того, що деякі країни окремо можуть вжити заходів", - заявив він.

Расмуссен не виключає, що такі кроки можуть зробити Польща та країни Балтії. "Поляки відчувають, що занадто довго Західна Європа не прислухалася до їхніх попереджень проти російського менталітету", - сказав екс-генсек НАТО.

Расмуссен заявив, що Україні «вкрай необхідно отримати письмові гарантії безпеки, бажано — до саміту, але поза рамками НАТО». Вони мають охоплювати обмін розвідданими, спільну підготовку України, збільшене виробництво боєприпасів та достатні для стримування Росії постачання зброї.

На думку датського політика, «зараз набирає сили рух за ці ідеї», у тому числі у Франції.

Расмуссен очолював НАТО з 2009 до 2014 року. Після нього на посаду генсека альянсу заступив норвезький політик Єнс Столтенберг. З 2016 до 2019 року Расмуссен був позаштатним радником президента України Петра Порошенка.

Недостаточно прав для комментирования. Выполните вход на сайт

Please publish modules in offcanvas position.