Каховська ГЕС не підлягає відновленню

Унаслідок підриву росіянами гідроелектростанції майже 700 тисяч українців залишилися без доступу до питної води.

Каховська гідроелектростанція не підлягає відновленню після того, як її підірвали росіяни. Про це 18 серпня заявив міністр внутрішніх справ України Ігор Клименко, передає пресслужба уряду.

"У результаті теракту було зруйновано 11 прольотів верхньої частини греблі із 28-ми. 3 машинної зали ГЕС стався витік 150 тонн мастила. Каховська ГЕС більше не підлягає відновленню", - сказав він.

За словами міністра, до зони надзвичайної ситуації потрапили 180 населених пунктів Дніпропетровської, Миколаївської та Херсонської областей, де проживало орієнтовно 875 тисяч людей.

"Щонайменше 34 особи загинули, ще 28 - отримали поранення. Безвісти зниклими вважаються 39 осіб. 3 підтоплених районів вивезли майже чотири тисячі людей та сотні домашніх тварин. Під час рятувальної операції в постраждалих районах врятовано 716 осіб, з них 30 дітей та 40 маломобільних осіб", - розповів Клименко.

Підрив станції призвів до проблем із водопостачанням на півдні країни - майже 700 тисяч українців залишилися без доступу до питної води. 

"Унаслідок підриву російськими окупантами Каховської гідроелектростанції мінна небезпека для узбережжя зросла в рази. Найбільше міни виносилися водою після підриву ГЕС. Зафіксовані випадки самовільного підриву упродовж прямування мін за течією. Безпосередньо в Одеській та Миколаївській областях. Там також фіксували прибиття до берега таких мін", - додав Клименко.

Раніше повідомлялося, що Кабмін схвалив проєкт з відбудови Каховської ГЕС.

Недостаточно прав для комментирования. Выполните вход на сайт

Please publish modules in offcanvas position.