Київ надасть Кишиневу допомогу, якщо про неї попросять

Україна серйозно сприймає проблему окупованого Придністров’я, у тому числі через те, що там є російські військові й можуть діяти російські спецслужби. 

Посол України у Молдові Марко Шевченко заявив, що у разі ескалації ситуації у Придністров’ї Україна надасть Молдові допомогу, якщо Кишинів попросить про неї. 

Як повідомляє портал Deschide, про це він сказав у телеефірі 22 лютого.

Посол зазначив, що Україна серйозно сприймає проблему окупованого Придністров’я, у тому числі через те, що там є російські військові й можуть діяти російські спецслужби. 

Водночас він сказав, що безпосередньої загрози для України з території регіону зараз немає. 

Посол зазначив, що у разі загострення ситуації та офіційного звернення Кишинева Україна готова буде надати Молдові допомогу.

"Українські посадовці неодноразово публічно казали, що якщо з боку влади Республіки Молдова буде офіційний запит про підтримку чи допомогу – Україна точно надасть її. У який спосіб і як швидко вона буде надана – це вже буде обговорюватися пізніше, і це буде залежати від серйозності ситуації", – сказав Марко Шевченко. 

"Якщо посадовці Молдови вважатимуть, що існує загроза для безпеки чи стабільності, вони можуть звернутися, і ми обговоримо, якої допомоги Молдова потребує, і ця допомога буде надана, наскільки це дозволятимуть обставини", – додав дипломат.

Нагадаємо, 22 лютого стало відомо, що придністровські "депутати" готують звернення до Путіна і потенційно можуть попроситися до складу Росії. 

У Кишиневі зазначили, що поки не бачать ознак загострення ситуації та висловили переконання, що Тирасполь розуміє наслідки для себе у разі "нерозумних кроків".

Недостаточно прав для комментирования. Выполните вход на сайт

Please publish modules in offcanvas position.