Іноземці під прикриттям вже скуповують українську землю

Прості фермери вже почали бити тривогу.

Допуск юридичних осіб на ринок землі в Україні, який дозволений з початку 2024 року, вже призвів до зростання цін на земельні ділянки.

Про це йдеться в матеріалі видання "Апостроф".

Як відомо, цього року в Україні розпочався другий етап земельної реформи, і тепер до ринку землі допущені юридичні особи, а максимальний розмір ділянки, якою може володіти одна особа, збільшено в 100 разів - зі 100 гектарів до 10 тисяч гектарів.

Дозвіл юрособам купувати землю вже впливає на ринок. За даними "KSE Агроцентр", на початку нинішнього року вартість землі зросла на 13,3% і склала в середньому 41,6 тисячі гривень за гектар, що є найбільш різким ціновим стрибком за весь час роботи земельного ринку в Україні з 1 липня 2021 року.

частка угод купівлі-продажу землі, які укладають юридичні особи, досить швидко зростає. Якщо в січні на них припадало близько 10% від загальної кількості, то в лютому - уже 15-16%.

Все це бентежить простих фермерів, які побоюються, що в недалекому майбутньому великі агрохолдинги скуплять всю землю.

Цей процес може активізуватися після закінчення військових дій.

Крім того, українську землю скуповують іноземці. Польські компанії віддають перевагу купівлі земельних ділянок у Львівській області, а німецькі - на Волині. Іноземці – як фізичні, так і юридичні особи – наразі не мають права купувати земельні ділянки, втім, деякі учасники ринку висловлюють занепокоєння що під прикриттям юридичних осіб власниками українських сільськогосподарських угідь стають іноземці.

Недостаточно прав для комментирования. Выполните вход на сайт

Please publish modules in offcanvas position.