Зеленський затвердив мобілізацію засуджених

Закон передбачає умовно-дострокове звільнення від відбування покарання для засуджених, які вирішать підписати контракт із ЗСУ.

Президент Володимир Зеленський підписав закон про мобілізацію засуджених. Про це свідчать дані у картці закону №11079-1 на сайті Верховної Ради у п'ятницю, 17 травня.

Згідно із зтвердженим документом, деякі категорії засуджених та ув'язнених в Україні зможуть на добровільній основі піти на службу в армію. Мова йде про службу за контрактом під час воєнного стану.

Закон передбачає умовно-дострокове звільнення від відбування покарання для засуджених, які вирішать підписати контракт із ЗСУ. Проте мобілізуватися до армії зможуть не всі. Рішення ухвалює суд.

До армії не будуть мобілізувати осіб, які відбувають покарання або були засуджені за:

  • злочини проти нацбезпеки України (ст.109 – ст.114-2 ККУ);
  • умисне вбивство двох або більше осіб, або вчинене з особливою жорстокістю, або поєднане зі зґвалтуванням або сексуальним насильством (ч.2 ст.115 ККУ);
  • злочини проти статевої свободи та статевої недоторканості особи (кримінальні правопорушення, передбачені ст.152 – 156-1 ККУ);
  • тероризм (ст.258 – 258-6 ККУ);
  • ДТП зі смертельним наслідком вчинене під впливом наркотиків чи алкоголю (ч.4 ст.286-1 ККУ).

Також обмеження діятимуть на ув'язнених за особливі тяжкі корупційні злочини.

***

В Україні майже 5000 ув'язнених погодилися піти на фронт в обмін на умовно-дострокове звільнення, якщо відповідний закон буде ухвалений. Про це заявила заступниця міністра юстиції Олена Висоцька в інтерв'ю Главкому.

За її словами, у квітні серед ув’язнених провели опитування, де запитали, потрібно ухвалювати закон про умовно-дострокове звільнення шляхом укладання контракту на військову службу. Близько 4500 засуджених відповіли "так".

Заступниця міністра зазначила, що не опитували в'язнів за статтями Кримінального кодексу, частина з яких не підпадає під мобілізацію. Також до уваги не брався їхній стан здоров’я. При цьому відкинули близько 4000 засуджених, у яких діагностовано суспільно небезпечні хвороби на кшталт ВІЛ, гепатит, туберкульоз.

Станом на 15 травня в українських колоніях перебував 27471 засуджений, у тому числі 1538 жінок.

Недостаточно прав для комментирования. Выполните вход на сайт

Please publish modules in offcanvas position.