Росія готує відкриття фронту на півночі - Умєров

Зараз росія має близько 500 тисяч військових в Україні та біля її кордонів, але готується додати ще 200-300 тисяч.

Російські агресори збираються відкрити новий фронт на північному кордоні України. Для цього вони зосереджують до 300 тисяч військ. Про це сказав міністр оборони Рустем Умєров в інтерв’ю для Reuters, опублікованому у вівторок, 28 травня.

"Їх (росіян – ред.) мета – відкрити новий фронт на півночі, щоб почати використовувати всю свою живу силу, вогневу потужність проти нас, вони продовжують свою мету знищити нашу націю", – заявив Умєров і оцінив поточну лінію фронту у 1250 кілометрів.

За словами міністра, зараз росія має близько 500 тисяч військових в Україні та біля її кордонів, але готується додати ще 200-300 тисяч.

Він підтвердив, що Україна має намір звільнити всю свою територію до міжнародно визнаних кордонів 1991 року, включаючи Крим. Але головним військовим завданням на найближчі місяці буде утримання оборонних рубежів і придушення ворога, одночасно зміцнюючи українські військові можливості в повітрі, на морі та на суші.

Умєров сказав, що очікує, що винищувачі F-16 будуть доставлені, "сподіваюся, дуже, дуже скоро". А на запитання, скільки Київ очікує отримати, він сказав: "Нам потрібно стільки, скільки ми можемо отримати".

За його словами, Україна вдячна за надану західними партнерами військову допомогу та зброю, але лише половина обіцяних поставок надійшла вчасно. А кожна затримка йде на користь росії.

Умєров нагадав, що Україна також продовжує нарощувати власне виробництво зброї, безпілотників і засобів радіоелектронної боротьби.

Недостаточно прав для комментирования. Выполните вход на сайт

Please publish modules in offcanvas position.