Українці споживають солі вдвічі більше за норму

МОЗ звернувся до виробників хліба.

За даними Національного дослідження STEPS, українці в середньому споживають близько 12,6 г солі на добу, тоді як Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) рекомендує не перевищувати 5 г. Про це повідомляє Міністерство охорони здоров’я України у Телеграм.

Зазначається, що хліб є одним з основних продуктів, з якого українці отримують сіль. Кожен українець споживає близько 250 г хліба на добу. Вміст солі в більшості різновидів хліба коливається від 1,07 до 1,7 г на 100 г. Це означає, що один шматок хліба (30-40 г) може містити до 0,68 г солі.

Відповідно в середньому кожен українець щодня споживає від 2,5 г до 4,25 г солі тільки з хлібом. А це – половина і більше рекомендованої ВООЗ добової норми. 

Міністерства охорони здоров’я України пропонує українським виробникам хліба:

- зменшити кількість солі в хлібі та хлібобулочних виробах до рівня не більше ніж 0,9 г на 100 г. Це можна робити поступово, щоби споживачі звикали до менш солоного смаку.

- підвищувати смакові якості випічки в інший спосіб, наприклад, використовувати трави та спеції або навіть ферментовані продукти, що може допомогти компенсувати зменшення солі.

У МОЗ зазначили, що провели відповідну нараду з представниками Всеукраїнської асоціації пекарів.

Недостаточно прав для комментирования. Выполните вход на сайт

Please publish modules in offcanvas position.