Міноборони змінило форму і знаки розрізнення військових

Міністерство оборони України змінило затверджені в 2017 році зразки військової форми одягу та знаки розрізнення військовослужбовців Збройних Сил України.

Зокрема, наказом від 30 червня 2020 року № 238 «Про внесення змін до наказу Міністерства оборони України від 20 листопада 2017 року № 606», змінені Правила носіння військової форми одягу та знаків розрізнення військовослужбовцями Збройних Сил України.

Варто зауважити, що не зовсім зрозумілий поспіх зі змінами, адже з жовтня наказ знов прийдеться змінювати через набуття чинності новими військовими званнями генералів та сержантів, - повідомляє "UMP". До того ж, документ містить незрозумілу мішанину діючих та «майже нових» звань. Поряд з поки що існуючими генеральськими званнями, до наказу включені сержантські, які мали набути чинності з 30 вересня 2020 року, але були змінені законом № 680-IX на ще новіші, що набудуть чинності разом із генеральськими з 1 жовтня. Зокрема у наказі є погони «першого сержанта», але це звання було законом замінено на «головний сержант».

З помітних нововведень – золоті парадні погони та генеральська форма з новими емблемами на комір. Також, тепер Правила поширюються й на Державну спеціальну службу транспорту. Але насправді змін набагато більше.

Змінилось розташування нарукавних знаків.

Так, на парадній, парадно-вихідній та повсякденній формах одягу, на лівому рукаві на місці передбаченого раніше для «Державного прапору» тепер нашивається нарукавний знак військової частини. На правому рукаві залишається знак відповідно до роду військ. Проте, замість 60 мм, тепер відстань від плечового шва має складати 105 мм. Знак «Державний прапор» тепер нашивається на обидва рукави на відстані 45 мм від плечового шва.

002

На польовому однострої нарукавні знаки помінялися місцями. Емблема військової частини «переїхала» з правого рукава на лівий, нарукавний знак роду військ («тризуб») відповідно на правий. Місце розташування нагрудних знаків з прізвищем (справа) та «Збройні Сили України» (зліва) не змінилося, проте зазнали змін самі знаки. Написи на них відтепер виконуються чорним кольором (крім ВМС, тут без змін).

003

На парадній формі з'являться золоті погони, не завадило цьому ані критика у фаховому середовищі, а не їх схожість з історичними погонами німецьких чиновників, та ,через наявність «просвітів», із російсько-радянськими.

004

Крім того, так звана «зубчатка», яка була на погонах генералів, «переїхала» на комір (!) на місце емблем за родом війська, а схрещені булави, які також були на комірі відтепер замінили «зубчатку» на погонах.

005

Парадні погони старших офіцерів не містять передбачену наказом МОУ №370-2017 року «плетінку», роль якої на них відіграють просвіти по аналогії з радянськими погонами. Золоті погони молодших офіцерів, сержантів та солдатів містять стандартні для цих звань знаки розрізнення.

006

До речі, нова лінійка сержантських звань матиме такі знаки розрізнення на погонах:

007

На знаках розрізнення військовослужбовців у військовому званні «головний майстер-сержант» та «головний майстер-старшина», на час перебування на посаді «головний сержант Збройних Сил України» передбачене розміщення зірки між широким шевроном та дугоподібною личкою.

Також нові Правила містять фразу «Військовослужбовцям у військовому званні «рекрут» знаки розрізнення не передбачені». Хоча насправді знаки розрізнення також не передбачені й для звань «солдат» і «матрос», які мають «чистий» погон. Відповідно звання «рекрут» і «солдат» («матрос») відрізнити буде не можливо.

На додачу до плаща демісезонного вводить демісезонна куртка.

008

Роті почесної варти замість чорних «берців» повернули чоботи радянського зразка.

009

Для військовослужбовців-жінок замість кашкетів ввели капелюхи.

011

Емблеми на комір

Зазнали змін деякі емблеми на комір парадної та повсякденної форми одягу, а також були введені нові (або повернуті раніше скасовані) емблеми.

Так, емблема Десантно-штурмових військ та спеціалістів повітрянодесантної служби видів і родів військ, тепер повторює беретний знак:

012

Війська зв’язку, спеціалісти автоматизованих систем управління, захисту інформації та кібернетичної безпеки:

013

Медична служба:

014

Ветеринарна медицина:

015

Військова служба правопорядку у Збройних Силах України(військова поліція):

016

Частини радіоелектронної боротьби та радіоелектронноїрозвідки:

017

Підрозділи морської піхоти ВМС:

018

Окрему емблему отримала армійська авіація:

019

Свою емблему повернули Військово-топографічній службі:

020

Також з'явилась емблема Державної спеціальної служби транспорту:

021

Нарукавні знаки (емблеми)

Свій нарукавний знак отримали військовослужбовці нещодавно створеного Апарату Головнокомандувача Збройних Cил України:

022

Змінила нарукавник Військова служба правопорядку (ВСП):

023

Нарукавні знаки отримала Медична служба і Державна спеціальна служба транспорту:

024

Загальний нарукавний знак Повітряних Сил «віддали» радіотехнічним військам, а загальний тепер має жовтий тризуб:

025

Морська піхота втратила свій унікальний знак роду військ і отримала нарукавник єдиного для Військово-Морських Сил зразку:

026

Невеликих змін зазнали нарукавна емблема морської авіації:

027

та Військовий ліцей імені Івана Богуна:

028

З'явився нагрудний знак «санітарний ідентифікатор» на бронежилет:

029

Змінилися кольори кантів пілоток армійської авіації та авіації Повітряних Сил.

БУЛО:

030

СТАЛО:

031

Водночас, щодо армійської авіації, то у нових Правилах має місце неспівпадіння зображення та тексту до нього.

Беретні знаки

Беретний знак радіотехнічних військ та військ зв'язку:

032

Беретний знак морської піхоти та підрозділів спеціальних операцій ВМС (раніше тільки для підрозділів спеціальних операцій ВМС):

033

Також знак на берет отримала Державна спеціальна служба транспорту:

034

А знак на берет військовослужбовців ВСП втратив чорний фон:

035

Ну і нарешті, для повноти картини, змінили затискач для краватки:

036

Всі зображення наведені у тому вигляді, як вони відображені у наказах Міністерства оборони від 20.11.2017 №606 та від 30.06.2020 №238.

Недостаточно прав для комментирования. Выполните вход на сайт

Please publish modules in offcanvas position.