Замість по батькові киргизи тепер зможуть брати ім'я по матері, однак, лише після досягнення повноліття.
У Киргизстані дозволили використовувати по матері (матронім) замість по батькові. Відповідне рішення ухвалив Конституційний суд країни, повідомляє 24.kg.
"Законодавство повинно містити правові положення, що надають цій категорії громадян таку можливість і не створювати умов для порушень принципів рівності та заборони дискримінації за ознакою статі", - йдеться в повідомленні.
Однак у рішенні вказується, що такий вибір має надаватися лише повнолітнім громадянам.
Таке рішення було ухвалено під час розгляду позову жінки, яка зажадала дозволити їй вказати по матері замість по батькові в документах дитини. Суд постановив, що дитина з по матері "в традиційному суспільстві може стати жертвою булінгу і стигматизації", і відмовив жінці. Однак, у рішенні уточнюється, що після досягнення повноліття громадянин, який з тих чи інших причин, не приймає чоловіче ім'я як елемент свого повного імені, він повинен мати право вибору між по батькові та матчі.