Під Москвою на спеціальному аеродромі «Чкаловский» підірвано літаки та вертоліт

Аеродром "Чкаловський" - місце базування літаків "судного дня" та 8-ої авіадивізії особливого призначення "ВКС" РФ.

У Росії невідомі диверсанти влаштували вибухи на аеродромі Чкаловський у Московській області. Пошкоджено два літаки та один вертоліт, повідомило Головне управління розвідки (ГУР) Міноборони України у середу, 20 вересня.

Вказано, що ця подія сталася 18 вересня і викликала "неабияку істерику у вищих військових коридорах".

"Нна аеродромі базуються урядові літаки, так звані "літаки судного дня" та спеціальні літаки (літаки-розвідники)", – йдеться в повідомленні.

За даними розвідки, диверсанти заклали вибухівку та підірвали літаки Ан-148 та Іл-20 (обидва відносяться до 354-го авіаполку спеціального призначення), а також вертоліт МІ-28Н, який до цього активно залучався до збиття ударних дронів над Московською областю.

"Пошкодження літаків не дозволять розраховувати на їх швидке відновлення. У гелікоптера вибухом пошкоджено хвостову частину. Ще один Ан-148, який перебував поруч з іншими на стоянці, отримав незначні ушкодження", – розповіли у ГУР.

Як пише видання DEFENSE EXPRESS, "Чкаловський" - це дійсно не просто летовище чи авіабаза, це аеродром базування літаків "судного дня" - повітряних пунктів управління Ту-214ПУ-СБУС, Ил-80 та подібних. І саме з нього у випадку прямої загрози мають злетіти всі ключові перші особи РФ й такі маневри літаків "судного дня" регулярно відпрацьовується.

Українське відомство оприлюднило супутниковий знімок з коментарями, а також фото з самого аеродрому зняте з землі.

gur2

gur3

На супутниковому знімку позначено, що всі літаки отримали ураження у районі центроплана. Але на фото позначено обидва Ан-148, а мітка також стоїть й на лайнері Ту-134 (можливо Ту-154).

Тобто рівень охорони об'єкта - максимальний з можливих. І напевно як саме було здійснена диверсія стане відомо лише після перемоги, але рівень паніки у Кремлі навіть важко уявити.

Недостаточно прав для комментирования. Выполните вход на сайт

Please publish modules in offcanvas position.