«Бігайте самі». Російські спортсмени образилися на рішення МОК

Як позбутися спортсменів із токсичних країн?

Президент Олімпійського комітету росії Станіслав Поздняков заявив, що озвучені МОК критерії допуску на міжнародні змагання росіян та білорусів "є неприйнятними для Олімпійського комітету Росії". Про це пишуть російські ЗМІ, - повідомляє "ОстроВ".

"Рішення виконкому МОК розцінюємо як визнання їхньої помилки, здійсненої в момент ухвалення рекомендацій 28 лютого 2022 року про недопуск росіян та білорусів до міжнародних змагань", - цитують Позднякова російські ЗМІ.

Повідомляється також, що голова федерації лижних гонок РФ Олена Вяльбе прямо заявила: "Я категорично проти нейтрального статусу, тим більше багато добавок: "хто не підтримує СВО", "хто не в силових та озброєних структурах" та "хто не брав участі в концертах Z ". Моя думка: не потрібні нам на таких умовах їхні міжнародні змагання!".

А лижниця Вероніка Степанова відповіла відверто грубо: "А чи не пішли б ви на фіг з усіма своїми умовами та рекомендаціями, шановний МОК?.. Бігайте самі в такому разі".

Як повідомлялося, Міжнародний олімпійський комітет схвалив рекомендації для спортивних федерацій щодо вибіркової участі російських і білоруських спортсменів у змаганнях, дозволивши їм брати участь у міжнародних турнірах оише в статусі нейтральних атлетів.

РЕАКЦІЯ

Втім, нові рекомендації МОК не влаштовують не лише росіян. 

Росіян і білорусів не повинно бути в міжнародному спорті, і шукати серед них хороших, які не підтримують війну, не має сенсу. Так вважають у Польщі, - пише видання "Кореспондент".

Прем'єр-міністр країни Матеуш Моравецький заявив, що поляки не дотримуватимуться рекомендацій Міжнародного олімпійського комітету щодо допуску спортсменів із країн-агресорів.

"Рішення МОК про відновлення російських спортсменів у змаганнях - це скандал і зрада справжнього духу спорту. Я доручив міністру спорту та туризму Камілю Бортничуку довести до відома керівництва МОК нашу тверду незгоду. Ми зробимо все можливе, щоб спорт залишався вільним від російського впливу", - написав глава польського уряду.

А Україна вирішила діяти по-своєму: вона почне складати список російських та білоруських спортсменів, які є військовослужбовцями. Так прокоментував рішення МОК повернути атлетів із країн-агресорів на змагання міністр молоді та спорту України президент НОК Вадим Гутцайт.

Після складання списку його передаватимуть до міжнародних федерацій, щоб якнайменше росіян і білорусів змогли просочитися на змагання.

"Заборонено допуск спортсменів та персоналу з держав-агресорів, які підтримують війну або є військовослужбовцями чи співробітниками будь-яких правоохоронних органів. Це те, що ми постійно зазначали у спілкуванні з МОК, що там практично 70% спортсменів, які перебувають у збройних силах та є військовослужбовцями.

Вони всі отримують зарплату у збройних силах, перебувають у клубах ЦСКА, Динамо. Ми всі знаємо, що в їхніх спецслужбах є свої команди, і вони там отримують заробітну плату. Мають дивіденди від місць, де вони перебувають. Нам зараз потрібно це відслідковувати, знайти, хто і де перебуває. Знайти тих, хто перебуває у Збройних силах, є військовослужбовцем або в інших правоохоронних органах. І я так розумію співпрацювати з міжнародними федераціями, щоб їх не допускали. Це буде складна робота, але нам потрібно буде її робити", - цитує Гутцайта Суспільне спорт.

Недостаточно прав для комментирования. Выполните вход на сайт

Please publish modules in offcanvas position.