Україна не візьме участі у змаганнях, куди допустять росіян

Кабінет міністрів України ухвалив рішення щодо допуску на турніри спортсменів із країн-агресорів.

Збірні України бойкотуватимуть ті змагання, де братимуть участь спортсмени з країн-агресорів. Таке рішення прийняв Кабінет міністрів України. Про це в ефірі національного телемарафону повідомив міністр КМУ Олег Немчінов.

Рішення поширюється на всі міжнародні змагання, включаючи відбіркові етапи Олімпіади 2024 року в Парижі.

"На засіданні уряду прийнято протокольне рішення на пропозицію колеги Гутцайта про те, що ми беремо участь у відбіркових змаганнях тільки там, де немає росіян. Відповідно, участь поза цими критеріями може бути підставою для позбавлення федерацій статусу національної", - заявив Немчінов.

"Відповідно, участь поза межами цих критеріїв може бути підставою для позбавлення федерацій статусу національної", – зазначив Немчінов в інтерв'ю виданню "TRIBUNA.COM". – Я хочу сказати нашим колегам-спортсменам, які переживають, що через заходи МОК та допущення росіян чи білорусів до змагань, відповідно, українці не зможуть взяти участь, що поламається кар'єра чи щось інше: зате залишиться життя ваше і ваших дітей".

Він підкреслив, що українські спортсмени продовжують гинути, захищаючи свою країну.

"Учора був на черговому похороні свого доброго знайомого, який віддав понад 20 років легкій атлетиці, і загинув на Харківському напрямку. І в якого залишилося троє дітей. – сказав Немчінов. – Він добровільно пішов на другу війну. І прослужив він не на кухні, якщо можна так сказати. Тобто, він був у бойових підрозділах".

"Фактично – це початок офіційного бойкоту на рівні Уряду", – прокоментував рішення Кабміну чемпіон Олімпійських ігор 2020 року, перший заступник голови Комітету Верховної Ради з питань молоді і спорту у Верховній Раді України IX скликання Жан Беленюк у своєму Телеграм-каналі.

Нагадаємо, МОК рекомендував федераціям повертати російських та білоруських спортсменів у нейтральному статусі. Проте лише в індивідуальних змаганнях, а не у командних стартах.

Недостаточно прав для комментирования. Выполните вход на сайт

Please publish modules in offcanvas position.