Болгарія затримує поставку українській армії 100 бронетранспортерів

«Братушки» хочуть, щоб доставку цього металобрухту сплатив хтось інший.

Болгарія затримує поставку 100 бронетранспортерів українській армії, оскільки Міністерство оборони хоче, щоб транспортні витрати покривало НАТО. Про це пише Euractiv Bulgaria з посиланням на депутатів від правлячої більшості парламенту країни.

Рішення про відправлення машин було ухвалено в парламенті понад три місяці тому, а Міністерство внутрішніх справ Болгарії та Міністерство оборони України підписали угоду про їх поставку.

"Болгарія може допомогти, але це не відбувається в потрібному темпі... Ми не можемо перевезти сотню БТРів із Софії до Русе (місто на Дунаї в північно-східній Болгарії)", - розповів один з депутатів.

Міністр оборони Тодор Таргаєв пояснив, що затримка сталася тому, що Софія перевіряла, чи зможуть союзники по НАТО профінансувати перевезення. 

"Це не елементарна транспортна операція, тому що необхідно задіяти досить велику кількість складів", - сказав він.

Нагадаємо, що на початку лютого Болгарія почала відвантаження 100 БТРів для України. Це сталось після безрезультатної спроби болгарського президента Румена Радева заблокувати передачу до України 100 БТРів та успішного подолання вето парламентом крани. Мова йде про БТР-60, які були понад 40 років тому придбані для внутрішніх військ, але майже не використовувались. Й на фото від болгарського видання BGNES добре видно, що стан машин далекий від ідеального...

Недостаточно прав для комментирования. Выполните вход на сайт

Please publish modules in offcanvas position.