Мінсоцполітики розробило проєкт постанови про продовження виплат на проживання окремим категоріям ВПО

Проект постанови пропонує продовжити виплати для внутрішньо переміщених осіб пенсійного віку та тих ВПО, які не мають можливості працевлашуватись через обʼєктивні обставини.

Метою Мінсоцполітики є забезпечення дієвої підтримки, і допомога в подоланні життєвих викликів для внутрішньо переміщених осіб, які  – через війну – втратили житло або вимушені були залишити власні домівки, переселитися з місць, де ведуться бойові дії або з тимчасово окупованих територій в інші громади, - повідомлояє прес-служба Міністерства.

Одним з важливих інструментів для підтримки внутрішньо переміщених осіб є виплата державою допомоги на проживання для ВПО.

У зв'язку з тим, що частина внутрішньо переміщених осіб з 1 лютого  не отримуватимуть зазначені виплати, Мінсоцполітики розробило проєкт постанови про продовження виплати  допомоги тим ВПО, які отримували її до 1 серпня 2023 р. і період виплат для яких завершується наприкінці січня 2024 р.

Не всі ВПО з моменту свого переміщення змогли інтегруватись у приймаючі громади, а родини, в яких є діти, особи з інвалідністю та які проживають у зоні активних чи можливих бойових дій, не мають можливості віддавати дітей в садочки. Школи ж у таких регіонах в переважній більшості працюють лише в онлайн-форматі, що суттєво обмежує можливість для працездатних членів родин працевлаштуватись. 

Тому проект постанови пропонує продовжити виплати для внутрішньо переміщених осіб пенсійного віку та тих ВПО, які не мають можливості працевлашуватись через обʼєктивні обставини, одночасно поєднуючи це з наданням важливих соціальних послуг (передусім,послуг з догляду за дітьми, таких як «муніципальна няня»), а  також стимулюючи працездатних членів таких родин шукати роботу, звертатись по грантові програми для започаткування власної справи, проходити перенавчання тощо. 

Таким чином, механізм виплат буде поєднано з іншими механізмами підтримки родин, аби допомогти їм знову стати на ноги після переміщення та інтегруватись внові громади.

Також цим актом пропонується суттєво переглянути можливості призначення допомогти малозабезпеченим, щоб ті родини, які опинились у ризику бідності, могли активніше нею користуватися.

"Даний підхід було напрацьовано Мінсоцполітики спільно з Мінреінтеграції та Мінфіном, і має на меті підвищення підтримки найбільш уразливих категорій громадян", - йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, що 6 грудня на офіційному сайті звернень на адресу Кабінету міністрів України розпочався збір підписів під петицією під назвою "Залишити виплати на проживання для ВПО з зони активних бойових дій та окупованих територій". 

Потрібно зібрати щонайменше 25.000 підписів; Цікаво, що незважаючи на величезну кількість зацікавлених осіб, процес триває досить неспішно: на південь 12 грудня, зібрано лише 14.870 голосів на підтримку петиції.

Недостаточно прав для комментирования. Выполните вход на сайт

Please publish modules in offcanvas position.