IT-інфраструктуру «Київстар» частково зруйновано

Терміни відновлення роботи сервісів оператора незрозумілі.

Внаслідок потужної хакерської атаки частково зруйновано IT-інфраструктуру "Київстар". Про це заявив в ефірі телемарафону Єдині новини гендиректор "Київстар" Олександр Комаров.

За його словами, саме цим пояснюється невизначеність термінів відновлення роботи мобільного оператора.

"Дуже потужна хакерська атака на інтелектуальну інфраструктуру компанії, частково зруйнована IT-інфраструктура. Тому наразі ми опрацьовуємо питання про те, скільки часу займе відновлення. І жодних стейтментів ми ще не робили", – пояснив він.

За його словами, мета цієї атаки полягала саме в максимально можливому руйнуванні IT-інфраструктури оператора.

Гендиректор мобільного оператора "Київстар" Олександр Комаров заявив, що терміни відновлення роботи сервісів оператора незрозумілі. Про це він сказав у своєму відеозверненні.

ВІДЕО

"Війна з Росією має багато вимірів і один з них - у кіберпросторі. На жаль, сьогодні вранці Київстар став ціллю надвотужної хакерської атаки в результаті якої тимчасово недоступні послуги зв’язку та доступ до інтернету.Поки що терміни відновлення сервісів остаточно незрозумілі", - зазначив бізнесмен.

Він додав, що компанія працює над усуненням наслідків атаки для якнайшвидшого відновлення зв’язку.

***

Служба безпеки України відкрила кримінальне провадження за фактом кібератаки на національного оператора мобільного зв’язку "Київстар".

Про це ЕП повідомили в пресслужбі СБУ.

Провадження відкрите за вісьмома статтями Кримінального кодексу України. Зокрема, це:

  • ст. 361 (несанкціоноване втручання в роботу інформаційних (автоматизованих), електронних комунікаційних, інформаційно-комунікаційних систем, електронних комунікаційних мереж);
  • ст. 361-1 (створення з метою протиправного використання, розповсюдження або збуту шкідливих програмних чи технічних засобів, а також їх розповсюдження або збут);
  • ст. 110 (посягання на територіальну цілісність і недоторканність України);
  • ст. 111 (державна зрада);
  • ст. 113 (диверсія);
  • ст. 437 (планування, підготовка, розв'язування та ведення агресивної війни);
  • ст. 438 (порушення законів та звичаїв війни);
  • ст. 255 (створення, керівництво злочинною спільнотою або злочинною організацією, а також участь у ній).

Одна із версій, яку наразі досліджують слідчі СБУ, – за цією хакерською атакою можуть стояти спецслужби РФ.

Одразу після виникнення інциденту в офіси компанії виїхала оперативно-слідча група СБУ, яка документує всі обставини атаки.

Крім того, за місцем події працюють кіберфахівці СБУ, які надають допомогу співробітникам "Київстар" і координують зусилля всіх державних установ для якнайшвидшого відновлення мережі.

***

У зв’язку зі складнощами в роботі мобільного оператора "Київстар" деякі pos-термінали, банкомати та термінали самообслуговування можуть працювати нестабільно або не мати зв’язку.

Що робити в цьому випадку ЕП повідомили в Приватбанку.

За даними співрозмовників ЕП у ПриватБанку, залежність сервісів банку від цього мобільного оператора наступна: в банкоматній мережі до 5%, термінали самообслуговування - до 10% мережі, POS - до 30%.

За відсутністю мобільного зв’язку клієнти можуть зателефонувати до підтримки за допомогою Приват24 або написати в чат-онлайн, для цього достатньо, лише доступу до інтернету.

ПриватБанк також надає консультацію на загальні питання в соціальних мережах.

"Тому клієнти завжди можуть звернутися до нас у Facebook та Instagram, фахівці допоможуть", - сказали в банку.

Зазначається, що техпідтримка сервісів здійснюється цілодобово. 

"Ми робимо все, щоб забезпечити доступність усіх продуктів і послуг та бути поруч у режимі 24/7. Просимо наших клієнтів і всіх громадян України зберігати спокій і керуватися у своїх рішеннях інформацією з офіційних і перевірених джерел", - зазначили в Приватбанку.

***

Ситуація зі збоєм у роботі мобільного оператора Київстар не вплинула на дії військовослужбовців на лінії фрону. Про це повідомив начальник служби зв'язків із громадськістю командування Сухопутних військ ЗСУ Володимир Фітьо в ефірі телемарафону у вівторок, 12 грудня.

За його словами, безпосередньо на лінії фронту військові користуються "дещо іншим зв'язком".

"Наразі немає впливу ситуації абсолютно на дії військовослужбовців. Для звичайних цивільних осіб є якісь незручності, але для військовослужбовців (збій у роботі національного оператора - ІФ-У) абсолютно не має ніякого значення", – сказав Фітьо.

Нагадаємо, що зранку 12 грудня Київстар повідомив про масштабний збій у своїй мережі. 

 

Недостаточно прав для комментирования. Выполните вход на сайт

Please publish modules in offcanvas position.